Menu


تصاویری از قلعه‌های زیبای جهان


این بار می‌خواهیم به بهانه‌ی زنگ تفریح در متمم، به مرور تصاویری از قلعه های زیبای جهان بپردازیم.

انسان‌ها در طول تاریخ، اگر با کاخ های خود، می‌کوشیدند ثروت و عظمت‌شان را به رخ دیگران بکشند، با ساختن قلعه‌ها و دژ‌ها و ارگ‌ها، در تلاش بودند که برای خود، امنیت بیشتری تامین کنند.

به همین دلیل، بسیاری از قلعه‌های قدیمی جهان، بر فراز کوه‌ها و در نقاط مرتفع ساخته شده‌اند. اما در قرن‌های اخیر که امکانات و تکنولوژی برای ساخت و معماری بناها تغییر کرد، ویژگی مشترک قلعه‌ها، دیگر الزاماً ارتفاع بلندشان نبود. بلکه مسلح بودن ساختمان‌ و استحکام بنا و محدود بودن راه‌های ورود و خروج بود.

اگر چه قلعه‌ها از شکلی به شکل دیگر تغییر کرده‌اند و در هر هزاره‌ای، چهره‌ای متفاوت بر خود گرفته‌اند، اما ریشه‌ی مشترک همه‌ی آنها که نیاز به امنیت است، هرگز از بین نرفته است و به نظر می‌رسد که قلعه سازی و قلعه بازی، ابزاری سرگرمی همیشگی انسانها باقی بماند.

خوشحال می‌شویم اگر شما هم تصویری از قلعه‌های مختلف در جهان دارید، آن را در زیر همین مطلب، برای دوستان دیگر متممی خود قرار دهید (لطفاً دقت کنید که عرض تصویرهایتان بیشتر از ۶۰۰ پیکسل نباشد و برای قرار دادن آن، از دستورالعملی که قبلاً مطرح شده، استفاده کنید).

۱-قلعه هاوارد-انگلستان، قدمت: بیش از سیصد سال قلعه هاوارد-قدمت بیش از سیصد سال   2-قعله کورف-انگلستان-قرن یازدهم قعله کورف-انگلستان-قرن یازدهم   3-قلعه مالبورک، لهستان- بزرگترین ساختمان آجری در اروپا beautiful-castles-motamem-org3   4-قلعه نئوشوانشتاین، آلمان-قبل از سال ۱۸۶۰ beautiful-castles-motamem-org4   5-قلعه هشت طبقه اوزاکا-ژاپن-قرن شانزدهم beautiful-castles-motamem-org5   6-قلعه Hohenwerfen، اتریش-در میان رشته کوههای بایرن و آلپ-قرن یازدهم hohenwerfen-castle-Salzburg-Austria-   7-قلعه کیلکنی، ایرلند-این بنا در سال ۱۱۹۵  میلادی توسط ویلیام مارشال ساخته شده است. beautiful-castles-motamem-org8   8-قلعه Schloss Moritzburg در آلمان beautiful-castles-motamem-org7   9-قلعه کاستیلو دکوکا، اسپانیا beautiful-castles-motamem-org9   10-قلعه زیبای خفته در دیزنی لند، کالیفرنیا beautiful-castles-motamem-org10   11-قلعه Kronborg، دانمارک-سال ۱۴۲۰ beautiful-castles-motamem-org11   12-قلعه پراگ، جمهوری چک-بزرگترین قلعه باستانی در جهان beautiful-castles-motamem-org12   13-قلعه Burg Hochosterwitz -اتریش-یکی از چشم گیرترین قلعه های مربوط به قرون وسطیbeautiful-castles-motamem-org13 ۱۴- قلعه هاگوارتز در استودیو یونیورسال، اورلاندو-فلوریدا-آمریکا-قلعه مربوط به فیلم هری پاتر beautiful-castles-motamem-org14 ۱۵-قلعه رودخان-قلعه‌ای باشکوه از دوران ساسانی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی فومن beautiful-castles-motamem-org16    
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    ناصر زاهدی ، مهدی خانی ، سامان عزیزی ، رضا رضایی ، زهرا حسینی

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

25 نکته برای تصاویری از قلعه‌های زیبای جهان

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : عبداله ایپکچی

  سلام دوستان،خسته نباشید.

  حتما باید یادمان باشد که بخشی از زیبای قلعه های خارجی که در تصاویر مشاهده می کنیم ، حاصل نگهداری ، رسیدگی و مرمت مداوم آنهاست که متاسفانه کمتر اثر تاریخی ایرانی است که به آن رسیدگی شده باشد.

  ارگ بم  ویران شده در زلزله سال 1382 و هنوز بازسازی نشده این تصویر ادیت شده  است/ پانصد سال قبل از میلاد ساخته شده است.

   

  قلعه بابک  ـ آذربایجان ـ ارسباران ـ کلیبر/ برپا شده در زمان ساسانیان به روی کوهی به بلندی 2300 متر و به یاد بابک خرمدین که درسال  893 میلادی با مهاجمین عرب مقابله میکرد ، آنرا قلعه بابک نامیده اند.

   

  قلعه  فلک و افلاک ـ خرم آباد ـ لرستان / تاریخ ساخت به دوران ساسانیان باز می گردد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .