Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


یک فریب ساده‌ی تصویری


یکی از زیباترین خطاهای بصری را می‌توانید در این تصویر ببینید. پس از اینکه تصویر کامل شد. روی نقطه‌ی سیاه رنگ وسط آن متمرکز شوید. پس از حدود ۱۰ تا ۲۰ ثانیه، تصویر را کاملاً رنگی خواهید دید. حالا نگاه خود را از نقطه‌ی سیاه بردارید و دوباره کل تصویر را نگاه کنید. این تصویر سیاه و سفید است.

دقت داشته باشید که در این عکس برای اینکه مجبور بشویم مدتی به تصویر اشباع شده اولیه خیره بمانیم از animated gif استفاده شده و به تدریج یک نوار در قسمت زیر عکس زمان سپری شده رو نشون می‌ده.

شاید برای دوستانی که علاقمند هست واقعی بودن این ویژگی «اشباع بصری با رنگ‌های مکمل» چشم رو درک کنند روش مناسب این باشه که تصویر اول (با رنگ اشباع) و تصویر دوم (به صورت سیاه و سفید) رو جداگانه ذخیره کنند و خودشون به صورت دستی با Windows Photo Viewer یا چیزی شبیه این، مدتی عکس اول رو نگاه کنند و سپس تصویر رو عوض کنند.

خطای بصری - زنگ تفریح سایت متمم

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۴۶ نظر برای یک فریب ساده‌ی تصویری

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : فرزاد قوام

  1- از بچگی گاهی اوقات پیش خودم میگم ، شاید این چیزایی که ما میبینیم و حس میکنیم اشتباهه یا همه ی اون چیزی که باید باشه نیست !!

  2- تازگیا یه سخنرانی تو مجموعه TED  دیدم از خانم  Jill Bolte Taylor که  یک نورون شناس ه ، که از تجربیاتش بعد از سکته مغزی بزرگش میگه، که بعد از سکته  و از بین رفتن موقتی یه سری احساسات و توانایی ها چه تجربیات زیبا و دلچسبی داشته !!

  _-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-_

  باید حواسمون بیشتر به چشما (و احساساتمون) که اینقد خطا کارند باشه !!

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .