Menu


چکش برقی (گفتگو درباره کارتون)


چکش الکتریکی - گفتگو درباره کارتون

این بار هم، مانند گذشته، تعدادی کارتون انتخاب کرده‌ایم تا به بهانه‌ی آنها به بحث و گفتگو با یکدیگر بنشینیم.

مثل همیشه، بسیار خوشحالمان می‌کنید اگر حداقل در مورد یکی از کارتون‌ها، در حد یک یا چند جمله شرح بنویسید.

حرفی که احساس می‌کنید در ذهن داشته‌اید و اکنون، به کمک یکی از این تصویر‌سازی‌ها، می‌توانید بهتر و شفاف‌تر به مخاطب منتقل کنید.

electric-hammer-1

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    هما ، ، علیرضا داداشی ، شیرین مروج ، مریم رئیسی

قوانین کامنت گذاری در متمم

65 نکته برای چکش برقی (گفتگو درباره کارتون)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محمدرضا شعبانعلی

  کارتون اول (چکش برقی) من را به یاد ابزارهایی می‌اندازد که کوشیده‌ایم آنها را مدرن‌تر کنیم، بی آنکه دستاوردهای این مدرنیزاسیون، به اندازه‌ی دردسرهایش باشد.

  در بین ابزارهای مدرن، لپ‌تاپ‌هایی که مانیتور آنها قابلیت تاچ (لمس با انگشت) را دارند، به نظرم از این جنس هستند. فکر می‌کنم تعداد دفعاتی که به خاطر تمیز کردن یا نشان دادن یک فایل به یک دوست، تمام ترکیب صفحه‌ی ما به هم ریخته است، بیشتر از دفعاتی است که این صفحه‌ی تاچ کار ما را تسهیل و تسریع کرده است.

  در مثال‌های کمی سنتی‌تر، خانمی که داخل سمند حرف می‌زد هم من را یاد همین ماجرای چکش برقی می‌اندازد. یک سیستم معمولی ساده که می‌تواند با یک یا چند نوع بوق، کار خود را به خوبی انجام دهد، بی‌دلیل پیچیده‌تر می‌شود (من سه سال سمند داشتم و چند بار به خاطر آن خانم، نزدیک‌ بود تصادف کنم).

  شاید اگر سال قبل بود، کتابخوان الکترونیکی به جای کتاب کاغذی هم، برایم تداعی می‌شد. اما الان با کتابخوان الکترونیکی دوست‌تر شده‌ام و فکر می‌کنم مزیت نگهداری و جابجایی حجم زیادی از کتابها، آن‌قدر ارزشمند بوده که چکش را در این صنعت، برقی کنیم.

  البته فکر می‌کنم در طول زمان، همه‌ی این چکش‌های برقی، یا کنار می‌روند و منقرض می‌شوند و یا آن‌قدر تکمیل می‌شوند که به یک ابزار ضروری تبدیل شوند.

  فکر می‌کنم الان قابلیت پارک اتوماتیک در خودرو‌ها، از جنس همین چکش‌های برقی است که اگر چه الان، بیشتر مثل اسباب بازی است و کمتر جدی گرفته می‌شود. اما شاید در آینده که دقیق‌تر و قوی‌تر شود، به بخش جدایی‌ناپذیر خودرو تبدیل شود.

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .