Menu


مدیر ارشد یک سازمان هستم


مدیر ارشد کسب و کار

در ادبیات رایج مدیریت، مدیران ارشد، به کسانی گفته می شود که درگیر فعالیت های عملیاتی نیستند و وقت آنها به سیاست گذاری و تعیین خط مشی ها و برنامه ریزیهای کلان می گذرد و عملاً کارهای سازمان را از طریق دیگران انجام می دهند.

فعالیت در لایه‌ی بالای سازمان‌های بزرگ، سختی‌ها و چالش‌های خاص خودش را دارد.

انتظاراتی که لایه به لایه انباشته می‌شوند و به بالاترین سطح سازمان می‌رسند. همکارانی که ممکن است به ندرت این فرصت را داشته باشند که مدیر ارشد خود را ببینند، اما انتظار دارند که مدیرشان دغدغه‌ها و خواسته‌ها و اولویت‌های آنها را هنگام تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در گوشه‌ی چشم خود داشته باشد.

مدیران ارشد سازمان‌ها، بیش از هر فرد دیگری در مجموعه، مجبور هستند در تعارض بین خواسته‌های خود و خواسته‌های سازمان، طرف سازمان را بگیرند و اگر چه سختی‌ها و تنش‌ها را در همان لحظه تجربه می‌کنند، اما تجربه‌ی لذت و شادی را تا دورترین زمان ممکن، به تعویق اندازند. زیرا بالا رفتن در هرم سازمانی،‌ به معنای نیاز به افق دید طولانی‌تر و عمیق‌تر است.

در صورتی که در لایه مدیریت ارشد سازمان‌ها فعالیت می‌کنید، خوشحال می‌شویم که با علامت گذاشتن در زیر این متن در کنار جمله‌ی این مبحث در حوزه‌ی علاقه‌ی من قرار دارد، به ما کمک کنید که مطالب مفید‌تر و اختصاصی‌تری را در این زمینه خدمت شما ارائه کنیم.

لطف بزرگتر این خواهد بود که در پروفایل خود، با ارائه‌ی اطلاعات بیشتر کمک کنید که خدمت‌رسان بهتری برای شما باشیم.

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    اقشین داودی ، شیده واثقی ، احمد مظفرآبادی ، فرشاد ضیغمی ، حسین بشیرنژاد

قوانین کامنت گذاری در متمم

107 نکته برای مدیر ارشد یک سازمان هستم

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .