Menu


جمله‌های روزانه متمم | بخش پانزدهم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم که با کلیک روی #جمله های روزانه متمم می‌توانید آن‌ها را ببینید و بخوانید. با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش پانزدهم آرشیو جمله‌های روزانه است:

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    سروش ‌فرخ‌نیا ، طاهره خباری ، پویان فدوی ، حامد صیادی ، محمد قربانیان

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

14 نکته برای جمله‌های روزانه متمم | بخش پانزدهم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : جواد خوانساری

  در اختیار داشتنِ فرصت‌های فراوان درست مانند نبودن هرگونه فرصت، می‌تواند عامل سرخوردگی و توقف باشد.

  این جمله‌ی اریک هوفر منو یاد مباحث کتاب تناقض انتخابِ بری شوارتز انداخت. جایی که ما با انتخاب‌های زیاد مواجه باشیم دچار کرختی و فلج تصمیم‌گیری می‌شیم.

  هرکسی که تجربه‌ی خرید از هایپراستارها و مال‌ها رو داشته به احتمال زیاد، دشواری انتخابِ یه محصول خاص (مثلاً سس) از بین ده‌ها نمونه‌ی مشابه رو احساس کرده.

  از نظر شوارتز فرصت‌های انتخابِ بیش‌تر به‌جای این‌که آزادی عمل ما رو وسیع‌تر کنه، عملاً با دشوارتر کردنِ پروسه‌ی تصمیم‌گیری، باعث محدودیت آزادی ما شده. و در نتیجه‌ی این فرآیند، ما احساس خوشایندِ گذشته رو از انتخاب‌هامون نداریم و خیلی وقت‌ها دچار فوبیای تصمیم‌گیری می‌شیم.

  پی‌نوشت: شوارتز پیشنهاد می‌کنه برای دوری از تجربه‌ی حس سرخوردگیِ بعد از تصمیم، بهتره که خودمون دامنه‌ی انتخاب‌هامون رو محدودتر کنیم. این‌جوری انرژی کم‌تری صرف تصمیم‌گیری می‌کنیم و بعد از هر انتخابی احساس نمی‌کنیم هزارتا انتخاب دیگه رو از دست دادیم.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .