Menu

شرایط ثبت‌نام و استفاده از متمم

متمم یک محیط آموزشی متن‌محور است. به جز فایل‌های صوتی رایگان رادیو متمم و محصولات صوتی که در فروشگاه متمم فروخته می‌شوند، تمام درس‌های متمم به صورت ترکیب متن و تصویر هستند. بنابراین متمم زمانی می‌تواند برای شما حداکثر اثربخشی را داشته باشد که درست مثل فضای درس و مدرسه و دانشگاه، حوصله‌ی خواندن و نوشتن داشته باشید.

با پرداخت حق اشتراک،‌ شما به حدود ۹۰٪ از درس‌های متمم دسترسی پیدا می‌کنید. اما برای ۱۰٪ باقیمانده، لازم است به سوالات مطرح‌شده در درس‌ها در قالب کامنت پاسخ داده یا پروژه‌هایی را انجام دهید. این شیوه،‌ درست مشابه منطق یادگیری ترتیبی است که در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در قالب پیش‌نیاز اجرا می‌شود. این ویژگی، بخشی از فرایند آموزشی در متمم است و در این زمینه هیچ‌گونه تبعیضی میان دوستان متممی در نظر گرفته نخواهد شد.

اعضای متمم با پرداخت حق اشتراک، حق دسترسی به درس‌ها را در طول مدت فعال بودن اشتراک به دست می‌آورند. بدیهی است حق دسترسی به معنای حق مالکیت نیست. بنابراین متمم با هرگونه استفاده و نقل مطالب و درس‌های خود در فضاهای بیرون متمم،‌ به هر شکل و با هر عنوان مخالف است و در صورت مشاهده‌ی تخلف،‌ لغو کامل اکانت و پیگیری قانونی را از حقوق خود می‌داند.

متمم بخشی از هزینه‌ی خود را از طریق فروش محصولات صوتی در فروشگاه متمم تأمین می‌کند. خرید حق اشتراک به معنای دسترسی به هزاران درس ارائه شده در متمم است و دسترسی به محصولات صوتی فروشگاه متمم شامل آن‌ نمی‌شود. برای این محصولات باید هزینه‌ی جداگانه پرداخت شود.

متمم جامعه‌ی بزرگی است که زنان و مردان در آن،‌ از اقوام و ملیت‌ها و نژادهای متفاوت، با دیدگاه‌های سیاسی، باورها و جهان‌بینی‌های گوناگون در کنار هم حضور دارند. افتخار ما این است که در این جمع، افراد فارغ‌ از گوناگونی‌ها، در کنار یکدیگر به رشد و یادگیری مشغول هستند. هر نوع کامنت یا تمرینی که موجب توهین به گروه‌های دیگر شده و یا تنش و حاشیه ایجاد کرده و مسیر یادگیری را مختل کند، تأیید و منتشر نخواهد شد. به طور خاص، متمم با توجه به مأموریت خود (توسعه فردی و مدیریتی) ترجیح می‌دهد گفتگوها به مباحث سیاسی آلوده نشوند.

متمم برای گفتگو و تعامل با دوستان متممی، صرفاً‌ از بخش ثبت پیام در بخش پشتیبانی را در نظر گرفته است که از طریق گزینه‌ی پشتیبانی متمم در منو به آن دسترسی دارید. بنابراین، امکان تماس تلفنی، واتس‌اپی و تلگرامی در نظر گرفته نشده و اساساً‌ با توجه به چارچوب و پروتکل‌های آموزشی متمم،‌ چنین شیوه‌هایی از اثربخشی مطلوب برخوردار نیستند. ضمناً پشتیبانی، مسئولیت آموزش و تفهیم مطالب را بر عهده ندارد و صرفاً‌ امور فرایندی (مانند مشکلات ثبت‌نام،‌ پرداخت، ورود به متمم، وضعیت پروژه‌ها و موارد مشابه) را پیگیری می‌کند. از آن‌جا که پشتیبانی متمم،‌ پاسخ پیام‌هایتان را به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کند، حتماً مطمئن شوید که ایمیل فعال خود را با دیکته‌ی درست در پروفایل‌تان ثبت کرده‌اید. بدیهی است در بخش کامنت زیر درس‌ها، صرفاً‌ باید تمرین‌ها را انجام دهید و اگر حرفی خطاب به پشتیبانی دارید،‌ آن را صرفاً در بخش تماس با ما مطرح کنید.

متمم تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا به علم و روش علمی وفادار باشد و به منابع معتبر و مطالعات و تحقیقات علمی تکیه کند. انتظار ما این است که شما هم به سهم خود، به سخن گفتن دقیق و علمی متعهد باشید تا در کنار هم بتوانیم مسیر رشد و یادگیری را بهتر طی کنیم. رعایت ادب، توجه به اصول نگارشی، فاصله‌ گرفتن از تعصبات بی‌پایه، اشاره به منابع و مراجع (نقل مطالب و حرف‌های دیگران بدون ارجاع به آن‌ها = سرقت) و اجتناب از اظهارنظرهای سریع و ناپخته، از جمله اصولی است که دوستان متممی هنگام طرح دیدگاه‌های خود لحاظ می‌کنند. تیم پشتیبانی متمم هر زمان تشخیص دهد که حتی یکی از این اصول محقق نشده‌اند، خود را مجاز می‌داند دیدگاه‌های ثبت‌شده را حذف کند.

در این راستا پیشنهاد می‌کنیم هر از چند گاهی برای مطالعه قوانین کامنت گذاری و پیشنهادهای نگارشی وقت بگذارید و آن‌ها را مرور کنید.

بسیاری از سوال‌ها و ابهام‌هایی که در طول این سال‌ها برای دوستان متممی مطرح بوده،‌ در قالب سوالات متداول ثبت شده و پاسخ آن‌ها در دسترس شماست. پیشنهاد می‌کنیم هر زمان که فرصت کافی داشتید، این سوال‌ها و پاسخ‌هایشان را مرور کنید.

در پایان تأکید می‌کنیم باور متمم و متممی‌ها بر این است که مسیر رشد و یادگیری،‌ مسیری ساده و هموار نیست. طی کردن شتابزده‌ی این مسیر ناممکن است و می‌توان گفت کُند بودن و زمان‌بر بودن، ویژگی اجتناب‌ناپذیر یادگیری است.

یادگیری عمیق،‌ میان‌بُر ندارد و میوه‌ و ثمراتش غالباً پس از صبر و تحمل و تأمل حاصل می‌شود.

امیدواریم در این مسیر سخت، پرزحمت،‌ طولانی و البته شیرین، با ما همراه بمانید.