Menu
نویسنده مطلب : سارا عظیمی خواه

مطلب مورد بحث:

راهکاری برای غلبه بر تنبلی و اهمال کاری


من معماری خوندم و اگه با فضای تحصیلی معماری آشنا باشین میدونین که این رشته به شدت پروژه محوره و بخش تئوری و امتحان دادن خیلی کمرنگه.

من بدون اینکه از این تکنیک ها آگاه باشم یا بهش فکر کرده باشم همیشه پروژه هام رو با خردکردن و تعیین مهلت درونی زودتر از مهلت بیرونی به اتمام میرسوندم و هیچ بخشی رو سرهم بندی نمیکردم و آرامش خاطری که از این طریق کسب میکردم خیلی خوشایند بود.

البته مساله ی تعیین جریمه برام جدیده و هیچوقت اعمالش نکردم و صرفا به عهدهای درونی خودم بدون ابزار تنبیه پایبند بودم اما ابزار تشویق رو برای خودم در نظر میگرفتم و  در صورت عمل به برنامه و رسیدن به دد لاین به خودم خوندن کتابهای موردعلاقم رو هدیه میدادم.

اون هم در شرایطی که تقریبا همه ی همکلاسی ها از همون لحظه ی تعیین تاریخ تحویل توسط استاد به دنبال تغییر تاریخ پروژه بودن و همیشه هم موفق میشدن  دو هفته بیشترش کنن و باز هم این مهلت رو شب تحویل یکی دو روز تمدید میکردن! حالا میدونم مشکل دوستان چی بود که به هیچ مهلت بیرونی ای نمیرسیدن:))

اما در مورد پایان نامه نتونستم این طور عمل کنم چون فرصت انجام پروژه خیلی زیاد بود و ذهنم فریب این بازه ی طولانی رو خورد و عملا نیمی از زمان رو بدون انجام کار تلف کردم و کار به جایی رسید که هفته ی  قبل از ارائه شاید در مجموع ۱۰ ساعت خوابیدم.

اگه آگاهی الانم رو نسبت به برنامه ریزی و مدیریت زمان و … داشتم قطعا عملکرد بهتری داشتم و خوشحالم که متمم رو پیدا کردم که دیگه این تجربه برام تکرار نشه.