Menu
نویسنده مطلب : مهشید محمدی

مطلب مورد بحث:

کتاب رقص تغییر | چالش‌های تغییر پایدار | پیتر سنگه


شرکتی که من کار می‌کنم در این ماه مجبور به جابه‌جایی شد. البته کلید این نقل مکان از چند سال پیش زده شده بود و در طی این مدت مکان جدید ساخته شد. از چند هفتۀ گذشته تا همین روزهای اخیر، مرحله به مرحله به مکان جدید منتقل شدیم.

تغییر مکان همراه با تغییراتی در مدیریت سازمان چیدمان و نظم قبل رو دستخوش تغییراتی می‌کنه که پذیرش اون چندان راحت نیست یا حداقل نیاز به گذر زمان داره.

اولین چیزی که من در اکثر همکارانم مشاهده کردم، ترس از تغییر بود. ترس ناشی از مبهم‌بودن موقعیت جدید. وقتی هیچ چیز شفاف نیست دائماً در ذهنت به سناریوسازی مشغول می‌شی تا بتونی موقعیت جدید خودت رو حدس بزنی.

حتی اگر تعدیل نیرو در کار نباشه و مطمئن باشی که در سازمان ماندگار هستی، باز مبهم‌بودن شرایط جدید در تو حالت تدافعی یا اضطراب ایجاد می‌کنه. از اینکه نمی‌دونی تو در چیدمان جدید در کجای سازمان قرار می‌گیری.

 

«مدیریت نقطۀ آغاز تغییر را می‌داند، اما نقطۀ پایان مشخص نیست و در طول مسیر مشخص خواهد شد.»

تغییر آغاز شده اما برای رسیدن به تغییر پایدار نیاز به گذر زمان هست. مدت زمانی که بسته به بزرگ یا کوچک‌بودن سازمان و شفاف یا غیرشفاف‌بودن نقش‌ها و برنامه‌های سازمان متغیر هست.

 

فکر می‌کنم در چنین شرایطی برای تزریق آرامش به سازمان نقش مدیریت یا سرپرست برجسته هست. چراکه با شفاف‌سازی شرایط جدید تا حد امکان، احساس ناامنی شغلی رو در کارمندان از بین می‌بره.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟