Menu
نویسنده مطلب : امین جباری اصل

مطلب مورد بحث:

علف های هرز در زمین برنامه ریزی شما


علف‌های هرز قطور باغچه ما

بخشی از زمان و انرژی ما صرف کارها و عادت‌هایی می شود که دوستشان نداریم. مثل زمانی که صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنیم یا پای تلویزیون می‌نشینیم.

احتمالا قبلا تلاش کرده‌ایم تا حجم این علف‌های هرز را از باغچه‌مان کم کنیم ولی موفق نشده‌ایم. خوب می‌دانیم که این علف‌ها به این سادگی کنده نخواهند شد.

اگر امروز قصد کاشت یک گیاه جدید را داریم، بهتر است دل به فضای اشغال‌شده با این علف‌های قطور نبندیم. کندن علف های قطور این باغچه، خود نیازمند تعریف پروژه مستقلی است.

تجربه شخصی: زمانی می‌خواستم ورزش را به برنامه روزانه‌ام اضافه کنم. تصمیم گرفتم تا با کم‌کردن ۲۰ دقیقه از خواب صبح، به این هدف برسم. ظرف ۳ روز، این برنامه‌ شکست خورد.

عادت به خواب زیاد، یکی از علف‌های قطور زندگی من بود که به سادگی کنده نمی‌شد. نباید ورزش روزانه را منوط به زود بیدارشدن می‌کردم و بهتر بود منابع مورد نیاز آن از محل دیگری تامین می‌شد.

تنها زمانی باید روی استفاده از زمان خوابم حساب می کردم که قبلا خودم را به سحرخیزی عادت داده‌باشم.

بهتر است در اولین گام برای خلوت کردن باغچه، به سراغ علف‌هایی برویم که تازه روییده‌اند و یا فضا را با کندن گل‌های قدیمی باغچه، بازتر کنیم. اگرچه دل کندن از گل‌های باغ سخت است ولی گل‌های باغچه ما، از راحت ترین بخش‌های این باغ برای باز کردن فضا برای گلهای جدید هستند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟