Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

یک تکنیک مفید در برنامه ریزی برای آینده


سلام به دوستان

همین الان که این مطالب را می نویسم در حال انتقال دادن بعضی از برنامه های انجام نشده ام از دفترچه اهداف سال ۹۷ به دفترچه اهداف سال ۹۸ هستم.

متأسفانه امسال چند مورد از اهدافم به مرحله شروع نرسید و چند مورد هم نیمه کاره باقی ماندند که به نظرم دلیلش در دقیق برنامه ریزی نکردن و در نظر نگرفتن تأثیر عوامل محیطیِ اجتناب ناپذیر و تا حدودی بیش از ظرفیت فعلی برنامه چیدن هست.

از طرفی خوشبختانه به درصد زیادی از برنام هایم عمل کردم که آن هم به دلایل زیر است که البته این استراتژی ها در مورد شخص من تأثیرگذار بوده:

* کم کردن ارتباطات غیرضروری و خارج از حیطه اهدافم با دوستان، آشنایان، همکاران و … (ارتباطات با برنامه ریزی و محدود و گاهی حذف کامل ارتباط)

* حذف کردن برخی از کارها در حالیکه جزء علاقه مندیهای من هستند اما جزء اولویت های فعلی من و در راستای اهداف اصلی من نیستند.

مثلاً‌ خواندن برخی مقاله های عمومی، سلامتی، رمان های معروف، گوش دادن به موسیقی و دنبال کردن موزیک های جدید، رفتن به رستوران، کنسرت، موزه ، دنبال کردن برخی سایت های غیرمرتبط با حوزه من اما جذاب که فعلاً تا حدی زیادی از برنامه های من حذف شدند تا با وجود کمبود زمانی که دارم به اولویت هایم توجه و تمرکز بیشتری داشته باشم.

* یادداشت های روزانه (با جزئیات)، هفتگی و ماهانه و سالانه که برای من بسیار موثر هست و باعث میشه با مرور همیشگی کمتر از مدار اهدافم خارج بشم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟