Menu
نویسنده مطلب : ثریا خدایی

مطلب مورد بحث:

فوبیای تصمیم گیری | ریشه تردید در تصمیم گیری


۱-
حالا یک تغییر کوچک انجام بدهیم: به عنوان مثال تصمیم میگیریم شغل خود را تغییر دهیم چون از محیط کار و همکاران ناراضی هستیم و از طرفی میترسیم بعد از ترک کار تا مدتها نتوانیم جایگزین مناسبی پیدا کنیم بنابراین سعی میکنیم مدیر خود را راضی کنیم که اتاق کارمان را تغییر دهد تا از همکاران فعلی دور باشیم.
فعلاً اولویت من نیست: در کنار تحصیل نیاز به شغل داریم تا هزینه های روزانه را تامین کنیم ولی چون می ترسیم نتوانیم هر دو را با کیفیت مناسب انجام دهیم به خود می قبولانیم که کار فعلا جز اولویت ما نیست.
باید از یک مشاور کمک بگیرم: قرار است یک اخلاق ناشایست مانند تنبلی را از خود دور کنیم ولی از آنجایی که حوصله این کار را نداریم و فکر میکنیم با برایمان دردسرساز می شود تصمیم میگیریم از یک مشاور کمک بگیریم تا به اصطلاح با روش اصولی با تنبلی مقابله کنیم.
به اطلاعات بیشتری نیاز دارم: قصد شروع کاری را داریم، با وجود جمع آوری اطلاعات اولیه و مشورت گرفتن از مشاورین اقتصادی، به دلیل اینکه وضع مملکت مشخص نیست و اتفاقات خیلی هم قابل پیش بینی نیستند منتظر می مانیم تا اطلاعات بیشتری کسب کنیم.
۲-
فعلا جامعه و اطرافیان آمادگی پذیرش چنین تصمیم را ندارند: با وجود مجرد بودن دوست داریم بچه ای را به فرزندی قبول کنیم ولی در خود توانایی لازم برای اینکار را نمی بینیم، یا از حرف مردم می ترسیم یا از مشکلاتی کهیک بچه می تواند داشته باشد بنابراین دیگران را در تصمیم نگرفتن خود مقصر می دانیم.
امکانات لازم برای من مهیا نیست: اگر بتوانیم در زمینه یک موضوع مهارت لازم را کسب کنیم می توانیم موقیعت شغلی خود را ارتقا دهیم ولی چون این آموزش در شهر ما نیست و هزینه های زیادی باید برای آن صرف کنیم چه مالی و چه زمانی از طرفی واقعا به این آموزش نیاز داریم، به زمین و زمان و محل تولد خود ناسزا میگوییم و از کمبود امکانات می نالیم.
 
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟