Menu
نویسنده مطلب : چیمن

مطلب مورد بحث:

تعریف مدل ذهنی در ارتباط با فرایند یادگیری


هدف گذاری شخصی: قبولی درکنکور با رتبه خوب و رشته مورد علاقه

اقدامات و تصمیمات: درس خواندن و مطالعه زیاد، کلاس های تقویتی، تمرین و تکرار و تست زدن، شرکت در آزمون های آزمایشی ، انتخاب کتابهایی جهت مطالعه بهتر و بیشتر.

حلقه اول: من برای کنکور بشدت درس میخوانم، شب و روز درس میخوانم، برای هر درس دو سه کتاب برای مطالعه انتخاب کردم، هر روز به کلاس های تقویتی میروم و هر دو هفته یکبار در آزمون آزمایشی شرکت میکنم که سطح خودم را بسنجم. اما وقتی نتیجه آزمون را می بینم ، من نتیجه مطلوب را نگرفتم! خیلی پایین تر از سطح انتظار است. همه کارهایی که برای یک تراز و رتبه عالی لازم است من انجام دادم پس چه شد!!

حلقه دوم: با بقیه هم دوره ای هام صحبت میکنم. از چند مشاور وکارشناس کمک میخواهم. به چند سایت معتبر آموزشی سر میزنم و تجربیات و راهنمایی های سایر بچه ها رو که سالهای قبل کنکور دادند رو میخونم و بررسی هام رو انجام میدم، کم کم متوجه میشم که یه جاهایی رو اشتباه کردم، همه اونایی که رتبشون خوبه و موفق اند الزاما کلاس تقویتی نمیرن و انواع و اقسام کتابها رو هم نمیخونند. حتی بعضیا فقط منابع اصلی و کتابای خودشون رو میخونند. باورهام رو کمی تغییر میدم . کلاسهای تقویتی رو به کلاسهای رفع اشکال تغییر میدم اینطوری ساعت مطالعه بیشتر و خستگی کمتر و در نتیجه بازدهی بیشتری دارم، با تحقیق و مطالعه بیشتر مهمترین منابع را انتخاب و فقط آنها را مطالعه می کنم اینطوری بیشتر فرصت مرور و یادداشت برداری و تمرین و تکرار رو دارم و همچنین بهتر میتونم تست بزنم، الزاما قرار نیست من شب و روز درس بخونم. چند ساعت مطالعه مفید و صحیح کنار تفریح و کارهای روزانه خیلی بهتر از ساعات زیاد و مطالعه بدون اثربخشی است. الان با تمرکز درس میخوانم ، متفاوت تصمیم میگیرم و متفاوت عمل میکنم . نتیجه آزمونها خیلی بهتر شده و به نتیجه مطلوب خیلی نزدیک هستن.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟