Menu
نویسنده مطلب : حمید رضا موسوی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


باسلام

تجسم فضایی و درک ساختارها :

به نظرم تو این زمینه استعداد خوبی دارم ، تو دوره دبیرستان بیشتر وقتا نمره اول درس هندسه مال من بود تو دانشگاه هم درس نقشه کشی صنعتی رو خیلی خوب یاد گرفتم از اون جاییکه پدرم در زمینه ساختمان کار میکنه خیلی پیش اومده که برای ساختمونا ماکت بسازم ، بدون اینکه رشته معماری خونده باشم یا آموزشی دیده باشم .

توانمندی استقرا :

از این مورد بیشتر برای کارهای اقتصادی استفاده میکنم برای مثل اگر قراره باکسی کار کنم مدتی با اون فرد معاشرت میکنم و از واکنش هاش در مورد پیشامدها میتونم طرز فکرشو بشناسم همین طور در مورد شرایط بازار هم از این توانایی میشه استفاده کرد .بطور کلی فکر میکنم در زمینه استقرا استعداد خوبی دارم چون موارد زیادی هست که تونستم میزان موفقیت یک فعالیت اقتصادی رو پیش بینی کنم.

انسانهای لبریز از ایده :

 همیشه بعد مواجهه با هر موضوعی فارغ از میزان آشنایی با اون موضوع خاص ایده های خیلی زیادی به ذهنم میرسه . یادم میاد یه بار که از تبریز برمیگشتم به اردبیل تو را با یه دانشجوی دارو سازی همراه شدم و اون در مورد هوشمند سازی دارو ها برام توضیح داد و این که دارو دقیقا به همون قسمتی از بدن که لازمه اثر کنه و ایده ای که اون لحظه به ذهن من رسید این بود که گفتم چرا دارو ها رو دو مرحله ای نمیکنید . یه بخش از دارو رو وارد بدن بیمار کنید و بخش دوم رو به عنوان فعال کننده دارو به صورت مستقیم به محل مورد نظر در بدن بیمار برسونین.

توانایی خواندن سریع یا Graphoria :

در زمینه مطالعه بسیار کند هستم و گاهی باید یه متن رو دو یا سه بار بخونم تا بتونم تو ذهنم تجسمش کنم و تنها راهی که برای بهبود شرایط استفاده میکنم رفتن به کتابخونه اس چون تو فضای ساکت کتابخونه سرعت مطالعه ام خیلی بهتر میشه.

توانمندی در استدلال تحلیلی :  

دسته بندی کارها ، تقسیم وظایف ، تعیین هدف و برنامه ریزی کاریه که به دفعات انجام دادم . چون معمولا با چند کار مختلف درگیر هستم نیاز دارم که ساعت های روز رو برنامه ریزی کنم ، معمولا هم به نحوی برنامه ریزی میکنم که امکان اجراش برام فراهم باشه ، اگه ۸ صبح بیدار میشم از ساعت ۹ برنامه ریزی میکنم تا بطور واقعی به زمانبندیم پایبند باشم و بهترین کارایی رو داشته باشم.

توانایی کار با اعداد : همیشه اعداد و دوست داشتم تو دوره دبیرستان برای درس شیمی ماشین حساب لازم داشتیم ولی من بدون اینکه آموزشی برای محاسبه ذهنی اعداد داشته باشم میتونستم جواب محاسبات رو زودتر از ماشین حساب، ذهنی بدست بیارم. تو بازی های عددی هم شرایط خوبی دارم و از این توانایی برای محاسبه سود و زیان بخوبی استفاده میکنم. زمانی که نیازه میزان تورم ، سود بانکی ، هزینه های پیشبینی نشده و خیلی چیزای دیگه رو کنارهم بذاری و شرایط یه شرکت و براورد کنی توانایی کار با اعداد خیلی بدرد میخوره .

سیلوگرام :

 فکر نکنم تو این زمینه استعداد خوبی داشته باشم . همیشه برای یادگرفتن زبان باید دو برابر درسای دیگه وقت میذاشتم . برای حفظ کلمه ها از جعبه لایتنر استفاده میکردم روش خیلی خوبی بود به همه توصیه میکنم استفاده کنن ، نه تنها برای درس زبان برای هر درس دیگه ای قابل استفاده ست.

حافظه طراحی :

این هم یکی از زمینه های که برای من جذابه و فکر میکنم استعداد خوبی دارم . آدرس هایی رو از مسافرت های ۸-۷ سال پیش هنوز تو ذهنم دارم. طرح هایی رو که تو اینترنت میبینم علاوه براین که یادم میمونه در مورد این هم فکر میکنم که چطوری ایجاد شده و چه طرز فکری پشت این طرح وجود داره ، بیشتر وقتا هم قلم بدستم و در حال طراحی، از یه لوگو ساده تا طرح ساختمان هتل و ….

تشخیص و تفکیک رنگها :

تو آزمون تفکیک رنگ ها امتیاز ۱۱ رو بدست آوردم. نمیدونم تا چه حد خوبه ، تا به حال از این توانایی به طور تخصصی استفاده نکردم . انتخاب رنگ لباس و تزئین غذا بیشترین استفاده های من از این توانایی بوده .

نگاه به جلو :

همیشه آینده روشنی رو برای خودم تصور کردم . در مورد ایده های کاری که در ذهن داشتم ۵-۱۰ و ۲۰ سال آینده رو بررسی کردم ، میزان پیشرفت و امکان موفقیت و سنجیدم و هیچ وقت علاقه ای به محدود کردن خودم نداشتم .

تسلط بر انگشتان :

 تا قبل مطالعه سایت متمم نمیدوستم تسلط بر انگشتان جزء استعدادهای افراده . در این مورد شرایط خوبی دارم از این توانایی برای تایپ ، مونتاژ مدارهای الکترونیکی و آشپزی استفاده کردم و همیشه شرایط خوب بوده .

استعداد موسیقی و تشخیص صدا :

 فکر میکنم در این بخش استعداد خوبی نداشته باشم . در زمینه حافظه تن صدا شرایط بد نیست و لی در مورد تفکیک فرکانس و حافظه ریتم همیشه با مشکل روبرو بودم و در بعضی مواقع برای فهمیدن منظور استاد مجبور بودم از دوستام کمک بگیرم ، ویا برای انجام حرکتهای ریتمیک نرمشی مشکل داشتم و دست و پام با هم هماهنگ نبودن .