Menu
نویسنده مطلب : نادر آرین فر

مطلب مورد بحث:

ساختار شخصیت | کودک درون


دوستمون آقا حمید به نکته ظریفی اشاره کردن:

“این تمرین خیلی راحت بود. وقتی سخت میشد که می گفتید رفتارهای بالغانه را بنویسید، چون خیلی نادر هستند و در کشور ما زیاد یافت نمی شوند.”

واقعا تا شناخت درستی از “حالات” و مهارت ماندن در وضعیت مناسب در هر لحظه رو نداشته باشیم تشخیص و مدیریت “حالتی” که در هر لحظه داریم آسون نیست. به نظرم درک حالت دیگران ساده تره. به همین دلیل اگه ما ضمن یادگیری تعریف درست از حالات مختلف، رفتار دیگران رو هم تحلیل کنیم روند سریع تری رو برای اصلاح خودمون در پیش خواهیم گرفت.

فیلم Pink رو به دوستان پیشنهاد میدم. فیلم علاوه بر مفاهیم با ارزش انسانی که در خودش داره، مصداق های زیبایی از کودک ، والد و بالغ رو به تصویر میکشه. حتی در بخش هایی به خوبی نشون میده که چگونه یک فرد از یکی از حالات به حالت دیگری تغییر وضعیت میده و این تغییر چه نتیجه ای رو رقم میزنه. در بخش هایی هم نشون میده که چطور یکی از افراد، دیگری رو مجبور به تغییر وضعیت میکنه.

مصداق:
از وقتی که به طور مستقل شروع به کار کردم، صاحب شرکتی که قبلا براش کار می کردم ارتباطش رو قطع کرده و انگار یه دشمن به دشمناش اضافه شده (کودک تطبیق یافته) رفتارش دقیقا شبیه رفتار پدرشه که با همکارای خودش داره.

 

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟