Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

دموگرافی چیست؟ (Demography)


جالبه که اینستاگرام هم در Business Profile خودش، به نوعی از دموگرافی استفاده میکنه و آمارهای مفید و جالبی در Insights، در اختیار کاربرانش قرار میده.

توی قسمت Audience، ما میتونیم آمار ۵ کشور و ۵ شهری که افراد در اون شهرها و کشورها بیشترین بازدید از صفحه ی ما و از پست های ما داشتن رو به درصد ببینیم.

همچنین رِنج سنی مخاطبانمون به درصد (چه به طور کلی و چه به تفکیک زن و مرد) هر بار قابل مشاهده هست.

و همچنین به ما نشون میده که هر بار موفق شدیم توجه چند درصد از مخاطبان مرد و چند درصد از مخاطبان زن رو به صفحه مون جلب کنیم.

نکته ای که برام جالب بود، اینه که بررسی و آگاهی از این دموگرافی که اینستاگرام به طور مداوم در اختیار کاربرانش قرار میده، میتونه در تصمیم گیری بهتر به اونها کمک کنه و بتونن با تغییراتی در پستها از نظر ظاهری یا محتوایی، این آمار دموگرافی رو هر بار بیشتر به اهداف مورد نظر کسب و کارشون نزدیک کنن.

به عنوان مثال، اگر بازار هدف ما بیشتر، زنها هستند و در هفته گذشته که پستهایی در صفحه مون گذاشته بودیم، بعد از بررسی Insights متوجه شدیم که درصد مخاطبان زن در اون هفته نسبت به هفته ی قبلش و نسبت به مخاطبان مرد افزایش چشمگیری داشته، میتونیم از این به بعد روی تهیه و آپلود اون مدل پستها تمرکز بیشتری بکنیم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟