Menu
نویسنده مطلب : جواد عزیزان

مطلب مورد بحث:

تشخیص مسئله و تعریف مسئله | مسئله یابی گام اول حل مسئله است


با توجه به اینکه به مباحث ارزیابی اقتصادی و مالی پروژه ها علاقه داشتم ، تابستان امسال تصمیم گرفتم در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدریت مالی شرکت کنم. بر این اساس در کلاس های کنکور کارشناسی ارشد رشته مالی ثبت نام کردم به طوری که تقریبا تمامی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه تابستانی خود را صرف حضور در این کلاس ها نمودم. با گذشت زمان و بررسی های همه جانبه دریافتم که قبولی در رشته مالی دانشگاههای خوب، نیازمند تلاش روزانه جدی و صرف زمان و فرصت بسیار است و از آنجایی که رشته مالی تقریبا رشته جدیدی در ایران محسوب می شود، تقریبا می توان گفت پس از قبولی در دانشگاههای خوب ایران نیز، این خود دانشجو است که بایستی تلاش نماید تا دانش خود را ارتقا دهد.

– نام و شرح مساله :

در این لحظه که به تعریف مساله خود نگاه می کنم متوجه می شوم که شرح درستی از مساله برای خود انتخاب نکرده ام ( مساله شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته مالی) در صورتیکه صورت مساله اصلی من، فراگیری درس ارزیابی اقتصادی و مالی پروژه بوده است.

-حوزه مساله :

به نظرم من حوزه مساله خود را بسیار بسته در نظر گرفته بودم و تنها راه فراگیری درس ارزیابی مالی پروژه ها را اخذ مدرک مالی می دیدم. در صورتی که می توانستم با کمی گسترده تر کردن حوزه مساله، شرکت در کلاس های آموزشی موسسات و سازمان های آموزشی را انتخاب نمایم. در این صورت خیلی زودنر به این نتیجه می رسیدم.