Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

مدیریت ذره بینی چیست؟ (خرده بینی در مدیریت)


سلام به دوستان

من هم تجربه داشتن سرپرستی از نوع مدیران ذره بینی را داشتم. ایشان نه تنها در کارهای اداری ذره بین بدست بودند بلکه در رفتار، پوشش، طرز گفتگو و گوشه لب پر شده بشقاب، کج و معوج بودن ماژیک های تخته وایت برد و … هم بسیار ذره بینی عمل می کردند. شاید از آن مدل افرادی که من همیشه با خودم میگم قراره کل آدم های دنیا را ایشان اصلاح و ویرایش کنند، به حدی که حتی گزارش های مختلفی که از این واحد ارسال می شد آنقدر در کلمات و اصطلاحات و جملات بهم شبیه بودند که کاملاً برای واحدهای دیگر قابل شناسایی بود.

از تبعات منفی این رفتار که خودم لمس کردم افت شدید خلاقیت و قدرت تصمیم گیری در کارمندان هست و اگر این کارمندان در مجموعه دیگری و یا با سرپرست دیگری شروع به کار کنند به احتمال زیاد دچار مشکل خواهند شد. چون تقریباً در بیشتر موارد وابسته به نظرات و اصلاحات سرپرست بوده و این موقعیت جدید برایش دشوار خواهد بود.

این ذره بینی بودن هم از نزدیک شاهد بودم که موجب مستهلک شدن و حرص خوردن بیش از حد مدیر شده بود و ایشان همیشه با کمبود وقت مواجه بودند و تا دیر وقت کارهایی که کاملاً خارج از حیطه وظایف ایشان بود را به سامان می رساندند.

شاید کمال طلبی، عدم اعتماد، باور نداشتن به تفویض اختیار در عمل، خود محوری از دلایل این رفتارها باشد. به نظرم در سازمان های بخصوص دولتی که این مورد بیشتر قابل مشاهده است می توان با گذاشتن دوره های کاربردی رهبری و تعریف دقیقی از واژه های رهبر، مدیر، شرح وظایف آنها و حیطه نظارت آنها تا حدودی به رفع این مشکل پرداخت.

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟