Menu
نویسنده مطلب : محمد وکیلی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱) کسب و کار مورد نظرتان را به صورت مختصر شرح دهید.

پلتفرم جمع آوری داده های بازارهای مالی (بازار سرمایه و بازار پول)، پردازش و تبدیل آن به اطلاعات (نمودار، جداول قیمتی و مانند آن) برای معامله گران و سرمایه گذاران از طریق وبسایت و اپلیکیشن

۲) این کسب و کار چه ارزشی ایجاد می کند؟

این پلتفرم با در نظر گرفتن سیاست بخش بندی بازارها، اطلاعات مالی مورد نیاز معامله گران و سرمایه گذاران را به صورت صحیح، بروز و یکجا تحت یک قالب ارائه می کند.

۳) این کسب و کار را در چه صنعتی طبقه بندی می کنید؟

صنعت این پلتفرم را با توجه به آموخته هایم در سه عنوان طبقه بندی می کنم؛

بر اساس نیاز بازار: فعالیت های ارائه دهنده اطلاعات بازار های مالی (روزنامه، سایت های خبری، شرکت های پردازش اطلاعات مالی، وبسایت های مرجع)

بر اساس یک فرآیند یا تکنولوژی مشابه: پلتفرم های ارائه دهنده اطلاعات بازار های مالی در بستر آنلاین (اپلیکیشن ها و وبسایت های این حوزه)

بر اساس کالا یا خدمت مشابه: شرکت های ارائه دهنده اطلاعات مالی

۴) بازار های هدف، بازار های بالقوه و بازار های آماده آن را شرح دهید.

بازار بالقوه: تمام کاربرانی که علاقه مند به حضور در بازار های مالی هستند.

بازار آماده: تمام معامله گران و سرمایه گذاران بازار های مالی

بازار هدف: معامله گران بورس اوراق بهادار تهران (در فاز اول)

۵) بازار این فعالیت را تحلیل کرده یا حدس بزنید. (با بررسی معیار های تجزیه و تحلیل و ارزیابی بازار ها)

میزان ضرورت محصول برای بازار (Urgency)

با توجه به افزایش سرعت و تغییر استراتژی های معامله گری در بازار های مالی و نیاز به دیتا و اطلاعات بروز، ضرورت این محصول برای بازار (معامله گران و سرمایه گذاران) بسیار احساس می شود.

اندازه بازار (Market Size)

تمام معامله گران و سرمایه گذاران بازار سرمایه داخلی و خارجی (برآیند تقاضا)

محدوده ی قیمت قابل عرضه (Potential Price Range)

محدوده قیمت قابل عرضه با توجه به ضرورت این محصول برای کاربران، بازار هدف آن و عرف قیمت گذاری پلتفرم های رقیب می تواند متفاوت باشد.

هزینه جذب یا خلق یک مشتری (Cost of Customer Acquisition or Creation)

با توجه به این که مخاطب این پلتفرم، پیش از استفاده از آن باید با بازار های مالی آشنا بوده باشد، و از طرفی پلتفرم های مشابه هم از طرف نهاد های مرجع و هم از طرف شرکت های رقیب وجود دارد، هزینه خلق مشتری بسیار بیشتر از هزینه جذب مشتری می باشد.

گمان می کنم برخی هزینه ها در هر دو استراتژی جذب و ایجاد مشتری یکسان است؛ تبلیغات بازاریابی و مانند آن اما برخی هزینه های دیگر با توجه به استراتژی انتخابی قابل تحمیل است؛ مثلا هزینه خلق مشتری شامل آشناسازی و آموزش می باشد حال آن که این هزینه ها شامل فرآیند جذب مشتری نمی شود.

هزینه رساندن محصول یا خدمت به دست مشتری (Product Delivery Cost)

با توجه به این که ارائه این پلتفرم از طریق اینترنت به کاربران انجام می گیرد، این هزینه نسبت به کسب و کار های سنتی پایین تر است.

میزان منحصر به فرد بودن محصول (Product Uniqueness)

این پلتفرم منحصر به فرد نبوده و علاوه بر ایجاد چنین پلتفرم هایی توسط سایت های مرجع در بازار های مالی در داخلی و خارجی، شرکت های پردازش اطلاعات مالی خصوصی نیز در این حوزه فعالیت می کنند.

سرعت عرضه محصول به بازار (Speed to Market)

با توجه به آنلاین بودن پروسه عرضه محصول به بازار، علاوه بر کاهش مدت زمان تست و تایید طراحی و تغییرات، عرضه آن هم در کمترین زمان ممکن قابل انجام است.

نیاز به سرمایه گذاری اولیه (Upfront Investment)

این هزینه با توجه به سیاست های شرکت (اعم از برون سپاری، حضور در پارک های علم و فناوری و…) می تواند متغیر باشد. با این حال هزینه گردآوری تیم مالی و برنامه نویسی، تجهیزات سخت افزاری، محل شرکت و سایر موارد می تواند بعنوان سرمایه گذاری اولیه لحاظ شود.

پتانسیل عرضه محصولات وابسته (Cross Sell Potential)

از جمله خدماتی که می توان در کنار ارائه دیتا و اطلاعات قیمتی در قالب این بستر به کاربران ارائه داد، امکان معامله می باشد که جریان درآمدی مجزایی را برای کسب و کار ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این تهیه بولتن های تحلیلی، مشاوره مالی و سرمایه گذاری نیز می تواند انجام شود.

مدت زنده ماندن محصول (Product lifespan)

با توجه به تعدد رقبا و نیاز به بروزرسانی های متعدد که ناگزیر از نیاز های متغیر بازار است در صورت عدم همراهی با ایده های جدید در این بازار، مدت زنده ماندن محصول کاهش پیدا می کند.

۶) آیا شکل هایی از تقلید یا اجرای فعالیت وجود دارد که به جای ارزش آفرینی، فرصت طلبانه باشد؟

بله، در صورت اجرای این فعالیت بصورت ناقص، مثلا دیتای نادرست، اطلاعات اشتباه و ناکافی و به تبع آن یک معامله یا سرمایه گذاری اشتباه از سوی کاربر می تواند تا مدت ها دید او را نسبت به چنین پلتفرم هایی مخدوش کند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟