Menu
نویسنده مطلب : دریا کمایی

مطلب مورد بحث:

آنه فدیمن | نویسنده‌ی اعترافات یک کتابخوان معمولی


وقتی بار اول شروع به خواندن یک کتاب میکنم انگار بیشتر در وادی لذت هستم با شوق بسیار میخوانم و پیش میروم و میدانم که باید برگردم و دوباره از نو بخوانم. اما شاید عطش تا آخر خواندن مجال بازگشت نمیدهد. این که پایان چه میشود یا نویسنده مقصودش از این نوشته چیست ؟ چه چیز تازه ایی قرار است یاد بگیرم؟
هر چند به لطف درس مهارت یادگیری به خصوص در مورد کتابهایی که باید کاربردی از آنها استفاده کرد در روش مطالعه م تغییراتی ایجاد شده هست اما در برنامه خوانش کتابهایم، کتاب هایی هستند که دوست دارم دوباره خوانی شان بکنم.
مانند فیلمی که برای بار دوم می بینی و تازه متوجه بعضی دیالوگها و صحنه های فیلم میشوی.

دو درس دیگر در متمم وجود دارد که در مورد نحوه خواندن کتاب به من بسیار کمک کرده است یکی در جایگاه خواننده، چگونه کتاب می‌خوانیم؟و دیگری چگونه مانند یک نویسنده کتاب بخوانیم؟
گاهی اوقات به هوای مرور کردن چند صفحه از یک کتاب آنرا باز میکنم و بی آنکه حواسم باشد صفحات را پشت سر هم خوانده ام و وقتی چشم از کتاب برداشتم که نصف روز گذشته است.
احساس دین به بعضی نویسنده ها میکنم آنها به این دنیا آمدند که این جهان را زیباتر کنند. شاید با دوباره خواندن کتابهایشان یا معرفی آنها به دیگران احساس دین کمتری کنم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟