Menu
نویسنده مطلب : میلاد کا

مطلب مورد بحث:

سنگی بر کوهی


سلام

چندین بار اومدم و این مطلب رو دیدم و خواستم نظرم رو بنویسم اما هر بار اینقدر به تصویر ۱ و اینکه چه شرحی برای اون بنویسم که کامل منظورم رو بیان کرده باشم فکر کردم که منصرف شدم! (کمال طلبی منفی)

تصویر اول:

تداعی های زیادی برای من داشت اما چیزی که الان به ذهنم رسید انتخاب نادرست هدف بود. بیشتر هدف هایی منظورم هست که از جنس موفقیت باشن نه رضایت. چیزهایی که به خاطر اون ها آرامش و حتی رضایت خودمون رو از بین می بریم و وقتی بهشون می رسیم می بینیم ارزش نداشت یا با اون چیزی که فکر می کردیم خیلی تفاوت داشت (فکر نکنم تفاوت کم ، مشکل ساز بشه چون عموما ما انسان های عادت به ساختن تصاویر کامل داریم ). بیراهه نیست اگه بگیم همچین هدفی خودش به یک مشکل بزرگ تبدیل میشه.

پس به طور خلاصه: انتخاب نادرست هدف و رسیدن به هدفی که از ابتدا اشتباه انتخاب شده.

تصویر دوم:

تو نظرات دوستان دیدم در مورد دلالی صحبت شده بود. تداعی گر دلالی هست اما برای من ادارات دولتی رو هم تداعی کرد. یک کار خاص اداری توسط ۱ یا نهایتا ۲ نفر میتونه انجام بشه اما برای اون ۱۰ پست اداری تعریف میشه و در نهایت زمان و اعصاب مراجعه کننده هست که مستهلک میشه.

تصویر سوم:

برای من تداعی گر هماهنگ کردن ذهن و جسم هست. (تصویر سختی بود. هر بار چیزی به ذهنم رسید و بعدش گفتم نه این خیلی هم خوانی نداره.)

تصویر چهارم:

محتواهای بی ارزش اما جذاب که تو فضای مجازی از وب سایت های خبری گرفته تا شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشه میتونه تله های در مسیر رشد و یادگیری باشه.

تصویر پنجم:

در این مورد اکثر دوستان از نقاب گفته بودن و به نظرم این مسئله درسته. اکثر شبکه های اجتماعی (تا جایی که من دیدم) به محلی برای زندگی کردن زندگی نزیسته افراد تبدیل شده. در واقع در اونجا افراد چهره ای و سبک زندگی از خودشون رو به نمایش میذارن که در واقعیت توانایی یا جرات این سبک زندگی رو ندارن.

خوشحالم که توسنستم بر کمال طلبی منفی خودم غلبه کنم و نظرم رو بنویسم.

بهترین آرزوها