Menu
نویسنده مطلب : حسن پیوسته گر

مطلب مورد بحث:

انتخاب سبک متن


استعاره : طرح تجاری ( بیزینس پلن ) بعنوان یک نقشه راه سفر
فرض کنید شما  قصد دارید به یک سفر بروید . در شروع سفر شما باید مقصد راهتان را مشخص نموده و همچنین نسبت به این نکته که از کدام مسیر به سمت مقصد حرکت خواهید کرد تصمیم گیری نمایید . همچنین با توجه به پیش بینی های اولیه خود (که مبتنی بر تجربیات قبلی تان است) باید تصمیم بگیرید که در چه روزی و همچنین در چه ساعتی حرکت کنید . یکی دیگر از تصمیماتی که بایستی در مورد آن تفکر و تصمیم گیری نمایید ، وسیله نقلیه مورد استفاده جهت عزیمت به این سفر است . اینکه آیا بهتر و ایمن تر است که با وسیله شخصی به این سفر بروید یا بهتر و ایمن تر است که با وسایل نقلیه عمومی مانند هواپیما ، قطار ، اتوبوس و … این سفر را به انجام برسانید .
اگر نتیجه تصمیم گیری شما بر این شد که با وسیله نقلیه شخص برای این سفر استفاده نمایید و مسیر حرکت نیز جزو مسیرهایی باشد که شما تاکنون تجربه نکرده اید ، قاعدتاً یکی از ملزومات این سفر ، در دست داشتن نقشه راه مسرهای در نظر گرفته شده است .
حال سوالی که به ذهن متبادر می شود اینستکه وقتی برای یک سفر چند روزه نیاز به این همه جوانب مهم برای تفکر و تصمیم سازی و تصمیم گیری وجود دارد ، آیا واقعاً می توان یک کسب و کار تجاری را بدون تفکر و در دست داشتن یک نقشه راه معتبر و نسبتاً دقیق راه اندازی و گسترش داد ؟ در ادبیات کسب و کار ، به این نقشه طرح تجاری یا برنامه کسب و کار و یاBusiness Plan  می گویند .

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟