Menu
نویسنده مطلب : پوپک جهانشاهی

مطلب مورد بحث:

بهترین تفریح را به کار تبدیل کنیم یا کار را به بهترین تفریح؟


سلام و ادب

کار کار کار

بنظرم یکی از ستونهای اصلی در عمق بخشیدن به عزت نفس برای هر آدمی کار می باشد. حتی در کودگی هم ما کار شیرخوردن و تخلیه معده و … داشتیم تا سن قانونی که کار کم کم تبدیل به شغل می گردد.

از این منظر شاخص اصلی موفقیت در کار لذت نمی باشد بلکه مهارت شغلی معنی پیدا می کند. هر چقدر مهارت شغلی بالاتر رود مغز و جان و روح در فشار کمتری می باشند بنابراین خروجی اش راحت تر و در صورت دوست داشتن جنس شغل و یا مهمتر از آن در صورت انتخاب آگاهانه شخصی خود فرد زمانهای پرداختن به شغل تبدیل به ساعاتی لذت بخش و تفریح سازنده می گردد.

امروزه تعالیمی وجود دارد که از دوران جنینی با آموزش ذهن و جان پدر و مادر گویی سرنوشت فرزند را طراحی می نمایند.

این مقوله بنظر من بسیار پیچیده می باشد هر زمان فکر می کنیم که افسارش بدست ژنتیک و خانواده بوده طی مطالعاتی نقش محیط اجتماعی و بیرون از خود ثابت می شود وقتی وارد مقوله بیرون می شویم تحقیقات دیگری ثابت می نماید که عوامل درونی خودمان نقش موثری در انتخاب و تعیین نوع شغل دارد.

بنظرم لایه های بالایی به لذت بردن و نبردن از شغل و درامد و …. می پردازد.

مصاحبه های متعددی از کارآفرینان موفق در دنیا خواندم که بعد از دوره ای بنا به نوع شخصیت و البته عوامل بیرونی جامعه ای که در آن هستند آن شغل پر درامد لذت بخش نیز تبدیل به روزمرگی شده است. مجدد با خلاقیت و کسب مهارت در شاخه های دیگری تغییرات جدیدی را دادند تا از رنج یکنواختی موفقیت رهایی یابند.

پی نوشت: مطالب بالا تجربه شخصی بوده است.

باتشکر

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟