Menu
نویسنده مطلب : حسین ناظم

مطلب مورد بحث:

قدرت گزینه های پیش فرض در زندگی ما


با سلام

در مورد “زندگی شاد” باید بگم که چیزی هست که همیشه آرزوش رو دارم و تازه بعد از دیدن مطالب این کارگاه متوجه شدم هیچ وقت به صورت سیستماتیک و علمی برای رسیدن بهش اقدام نکردم و فکر میکنم  دلیلش این باشه که چه در دوران آموزش پایه و چه در دوران آموزش عالی در درسهایی مثل مهارتهای زندگی هیچوقت حتی اشاره ای هم به این موضوع نشد. و در جامعه هم مسئله ای نیست که بهش ریشه ای پرداخته بشه و این پیشفرض غلط وجود داره که شادی نتیجه موفقیت اغلب مالی اقتصادی هر فرد هست  افرادی که دنبال شادی هستند در واقع تمرکز بر موفقیت دارند و در بعد کلان هم شاد بودن کشور گره خورده با توسعه تکنولوژیکی و اقتصادی در جامعه یعنی در نگاه کلی ما , تمام کشورهایی که پیشرفته هستند مردم خوشحال و خوشبختی دارند , که خوشبختانه پرداختن به این موضوع در اینجا میتونه شروعی باشه برای اینکه یک تصویر درست در این مورد شکل بگیره. در واقع همین تصور غلط یک پیشفرض هست که تو مغز بخشی از مردم جامعه هست. و با توجه به اینکه ما در این جامعه زندگی میکنیم و تحت تاثیر اون هستیم و توسط اون قضاوت میشیم , این پیشفرض روی تصمیمات و رفتار ما اثر میذاره. اینجا سوال پیش میاد که پیشفرضهایی که در اختیار ماست رو میتونیم عوض کنیم ولی با اون پیشفرضهایی که تغییرش فقط به ما وابسته نیست چه کار کنیم؟

بهمون اندازه که مطالب کارگاه رو با اشتیاق پیگیری میکنم , نظرات رو هم دنبال میکنم به طور کلی این کارگاه مورد علاقه من هست این جواب من به این پیام هست که برام اومده :
{ ضمنا‍ً شما در حال مطالعه‌ی دهمین درس از سلسله درس‌های کارگاه زندگی شاد هستید، اما در زیر هیچ یک از درس‌ها اعلام نکرده‌اید که این بحث، مورد علاقه‌ی شما است.لطفاً در صورتی که به این درس علاقه دارید، در زیر همین بحث، در کنار این مبحث مورد علاقه‌ی من قرار دارد علامت بگذارید تا متمم اولویت‌های تولید محتوای خود را بیش از پیش به ترجیحات شما نزدیک کند.  }

خیلی خوشحال شدم که با این سایت آشنا شدم و از در حال حاضر دو تا از مباحث رو شروع به مطالعه کردم و از مطالعه شون لذت میبرم. خیلی کار ارزشمندی هست که انجام شده و قدر دان هستم.

بیشتر مباحثی که هست خیلی نزدیک به نیازهای روزمره من هست و فکر میکنم در مورد بقیه کاربران سایت هم همینطور باشه.

با تشکر از استاد عزیز و کلیه دست اندرکاران متمم