Menu
نویسنده مطلب : سعیده احمدزاده

مطلب مورد بحث:

راسل اکاف، تفکر سیستمی و هدفهای ضمنی


یادم میاد یکی از دوستان یه پسر بچه دو ساله ای داشت که فقط یه پوست بود و یه استخون . البته همه بدون استثنا می گفتن که مادرش عرضه ی نگهداشتن بچه رو نداره و به بچه نمیرسه. حتی مادربزرگهای نگران سعی میکردن انواع غذاهای مخصوص بچه رو براش بپزن . اما تاثیری در خوردن نداشت و این بچه به غذا خوردن رغبتی نشون نمیداد. تنها چیزی که با علاقه میخورد شیر بود که تو شیشه میریختن و بچه در حالت دراز کش میخورد.

یه روزی توی شرکت نون کره ای خریده بودم که یهو تو راه پله این پسر کوچولو رو دیدم. بعد یه تکه از نون داغ که بوش اشتهاآور بود دادم دستش و البته هی فوت میکردم که دستش نسوزه. دیدم یه گوشه رو زمین رفت دراز کشید و شروع کرد به خوردن نون. من سعی میکردم بلندش کنم. اما دیدم انگاری نشستن و غذا خوردن براش جذاب نیست.

بعد بلند شد و دوباره نون خواست. یه نون کامل رو با اشتها خورد در حالت دراز کش . و متوجه شدم این بچه کلا با غذا مشکل نداره . مشکلش نشستنِ. بعد به پدرش این مساله رو گفتم که این دوست نداره بشینه. والا نون رو با لذت خورد. حتی رو زمین نشستن رو دوست داشت اما پشت میز نشستن حوصله اش رو سر میبرد و برا همون غذا نمیخورد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟