Menu
نویسنده مطلب : شهریار ناصح

مطلب مورد بحث:

نظم شخصی در پانزده دقیقه (قانون ۱۵ دقیقه)


تمرین من:

 

مرحله اول:

من انجام یک ست از ورزش شکم نرم افزار Home Workout را به عنوان اقدام ۱۵ دقیقه ای خودم انتخاب می کنم.

۱٫ با توجه به اینکه این نرم افزار روی گوشی من است و به وسیله خاصی نیاز ندارد احتمالاً هرشب قابل اجراست.

۲٫ انجام آن به خودی خود خوشایند نیست (به همین دلیل تا الان برایم به عادت تبدیل نشده)

۳٫ اگر بتوانم این مدت انجام دهم احتمالاً روی تناسب اندامم و رسیدن به وزن ایده آلم کمک می کند پس نتیجه اش برایم خوشایند است

 

مرحله دوم:

برای ثبت پیشرفت برنامه از برگه ای که روی کتابخانه سمت راست میز تحریرم در خانه است استفاده کردم و برای داشتن آمار آن درصورت علاقه به ادامه داستان از نرم افزار Goal Tracker هم استفاده کردم که به موازات برگه روی کتابخانه پیشرفت پروژه را ثبت کند.

 

مرحله سوم:

این مورد را به عادت نوشیدن قهوه (که به دفعات در زندگی من اتفاق می افتد و شانس خوبی برای دوباره انجام دادن کار و کلاً فراموش نشدن دارد) مرتبط می کنم.

 

مرحله چهارم:

تاریخ ۴۰ روز دیگر می شود ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ و گزارش نتیجه تعداد روزهای انجام و تعداد روزهای مرخصی را در پاسخ به همین کامنت (با درج تصویر برگه مذکور) به حضور متممی های عزیز تقدیم می کنم.

 

گام پنجم:

جهت مدیریت غرور و جو گیر نشدن و از طرفی خاموش کردن کنجکاوی اینکه بعدی ها چه چیزهایی باشند و چه می شود برای خودم دو عادت بعدی که می خواهم به صورت ۱۵ دقیقه ای در صورت موفق بودن این پروژه شروع کنم را نوشتم که به جای جوگیر شدن و شروع کردن موازی آن ها صرفاً لیست آن ها را بالای همین برگه مدیریت پیشرفت پروژه یادداشت کنم