Menu
نویسنده مطلب : رویا

مطلب مورد بحث:

هر یک از اینها از کدام سیاره آمده‌اند؟


خطاب به دوست فضانوردم:
اگه اون بالا، چشمت به روباتی افتاد که کف پاهای تخت و صافی داشت، بدون اهل آلفاست. ولی اگه روباتی رو دیدی با کف پاهایی تیز و سوزنی که شبیهه بالرین‌ها روی نوک پنجه راه میرفت، شک نکن از بتاست. به رنگ و فرمِ سر و بدنشون دقت نکن.
توضیح به دوستان متممی:
خُب… من به‌ دنبال یک ویژگی متمایزکننده در وضعیت ظاهری روبات‌های این دو سیاره بودم، به طوریکه برای دوست فضانوردم توضیحی مطمئن، قابل اتکا و تعیین‌‌کننده باشه. در نگاه اول، چشم و شاخک و دست‌های همه‌ی روبات‌ها کاملاً یکسان بود. با خودم گفتم شاید بشه با توجه به رنگ، شکل سر یا فرم بدن به نتیجه‌‌ای رسید، ولی متوجه شدم که توزیع رنگِ روبات‌های هر دو سیاره همانند است.
از نظر فرم سر و بدن هم، سه مورد از چهار نمونه روبات‌های هر دو سیاره، به هم‌سیاره‌ای‌های خود شبیه بودند؛ اکثر روبات‌های سیاره‌ی آلفا، سر و شکم گردی داشتند که البته یک نمونه‌ی متفاوت هم با سر و شکمی چهارگوش در بینشان بود. دقیقاً مشابهه همین وضعیت – البته به‌ صورت بالعکس – در فرم ظاهری روبات‌های سیاره‌ی دیگر وجود داشت. به طوری که سه مورد از چهار نمونه روبات‌های سیاره‌ی بتا، سر و شکمی چهارگوش داشتند و یک نمونه‌ی متفاوت با سر و بدنی شبیهه اهالی آلفا نیز در میان آنها بود.
با بررسی تنها مورد باقی مانده یعنی مدل پاها، به این نتیجه رسیدم که هرچند کلیه‌ی روبات‌ها، پاهایی به فرم اشکال هندسی داشتند، تفاوت آنجا بود که پاهای اهالی آلفا، مماس بر سطح به یکی از اضلاع منتهی میشد، در حالیکه اهالی بتا از گوشه‌ی زاویه دار اشکال هندسی با سطح در تماس بودند. در نهایت فقط همین مورد رو به دوست فضانوردم مخابره کردم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟