Menu
نویسنده مطلب : مریم محمودی

مطلب مورد بحث:

بشقابی پر از انواع غذاها - تکنیکهای تجربه شادی بیشتر


من سعی کرده ام برای اوقاتی که حالم زیاد خوش نیست ، یک لیست درست کنم از کارهای لذت بخشی که احتمالا حالم را بهتر میکنند . این لیست شبیه همان بشقاب متنوع است و تویش انواع تفریحات ، کارها و چیزهایی که حالم را زمانی خوب کرده است وامتحانش را پس داده  و یا از سوی کسانی پیشنهاد شده که آنها را هم امتحان کنم هست.

– دوش گرفتن

-رنگ کردن موهام توی خونه

-آرایشگاه رفتن و یک تنوع اساسی دادن

-خرید لباس رفتن

-کتاب خوندن ( یا رمان یا کتابهای انگیزشی )

-کتاب خریدن: برای من خریدن کتاب خودش به تنهایی لذتبخشه و خیلی وقتا خودم به رفتن به شهر کتاب و قدیمترها خیابون انقلاب مهمون میکردم و حالم خیلی خیلی خوب میشد .

– رفتن به بهشت زهرا : قدیمها این اصلا جزو گزینه هام نبود اما حالا که اونجا عزیزی دارم بخشی از دلتنگی هام با رفتن به مزارش برطرف میشه، مثل نوعی دیدار میمونه.

-خوابیدن

-زنگ زدن به دوستای قدیمی

-سالاد درست کردن: آشپزی اگه انتخابی و تفریحی باشه کلا حال ادمو خوب میکنه  اما خب من یه کمی تنبلم و ساده ترین ها رو انتخاب میکنم.

– سینما و کوه و پارک و غیره هم هست اما بیشتر اینا کارهایی هستن که به برناه ریزی نیاز دارن و خیلی مناسب احوالات ناخوشی که یهو و بیخبر سراغ ادم میان نیستن.

لذتی که از انواع کارهای درون این لیست میبرم به هیچ وجه یکسان نیست اما تجربه بهم نشون داده که باید ازانواع لذت ها توی این بشقاب داشته باشم تا به تناسب حال و احوال و فرصت و امکاناتی که در اون موقعیت دارم ، دستم برای انتخاب خالی نباشه. اینکار خیلی بهم کمک کرده چون وقت ناراحتی غالبا تمایل ادم به غصه خوردن و هی فکرکردن و فکر کردنو بیشتر فرورفتن تو افسردگی هست و ممکنه حتی اگه ادم بخواداون لحظه گزینه های زیادی به ذهنش نرسه ولی وجود لیست تو یه دفتر خوش آب و رنگ کیتونه کمک ککننده و شاد کننده باشه .