Menu
نویسنده مطلب : الهه علیزاده

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


براساس مدل جانسون اوکانر من خودم رو در استعداد استقرا ضعیف نمیبینم. در حوزه کاریم هم زیاد ازش بهره میبرم. از اونجا که طراح داخلی هستم برای ایده گرفتن به جای دیدن نمونه های مشابه، به سراغ تصاویر دیگه ای میبرم که شاید در نگاه اول ارتباطی به موضوع نداشته باشه؛ از تصاویر طبیعت گرفته تا اریگامی ها و یا حتا خطوط گنگ و در هم تنیده.

در حوزه آیدیا فوریا هم خودم رو خوب میدونم. خاطرم هست در لحظه برای خواهرزاده هام قصه هایی تعریف میکردم که خودشون شخصیت اصلی اون باشن و براساس خصوصیات اخلاقی خودشون داستان رو پیش میبردم که البته براشون خیلی جذابتر از خوندن از روی یک کتاب بود. ضمن اینکه چون داستان کوتاه هم مینویسم تاثیرشو در زمان نوشتن هم میبینم.

در تجسم فضایی  بیشتر از یک استعداد ذاتی در خودم، اون رو مهارتی میبینم که طی این سالها خوب تونستم با تمرین و تکرار در خودم ایجادش کنم.چون در هرحال بخش لاینفک رشته تحصیلی و البته کارم بوده و هست. اوایل برام خیلی دشوار بود(زمانی که برای اولین بار با درس ترسیم فنی مواجه شدم و اصلا مقوله ی سه نما رو درک نمیکردم). البته چون در زمینه ی طراحی زیاد باهاش کار کردم در همین حوزه هم خوب از پسش برمیام اما مثلا کماکان درک پارک دوبل  برام دشواره(چون مهارتی نیست که روزانه ازش استفاده کرده باشم و با تمرین و تکرار بهش رسیده باشم.)

در استعدادگرافوریا و همچنین استعداد کار با اعداد افتضاحم! یه شماره تلفنو ده بار باید چک کنم که درست گرفته م. کلا با اعداد مشکل دارم. چه در بازی با اعداد، چه در سری های عددی و چه در حافظه ی عددی کوچکترین استعداد ی ندارم و همیشه هم از زیر بارش شونه خالی کرده م.

استعداد سیلوگرام بخش تشخیص کلماتم خیلی قوی تر از به خاطرآوردن کلماته. متن های انگلیسی در حوزه کاریم و حتا داستان کوتاه به زبان اصلی میخونم و مکالمه انگلیسی برام دشواره.

حافظه ی طراحی خیلی خوبی دارم. تهیه و ترسیم پلان فضایی که برای اولین بار دیدم برام کار ساده ایه. در طراحی لوگو و تایپوگرافی هم در زمان کوتاه به نتیجه میرسم.

در تشخیص و تفکیک رنگ ها خوب هستم. نقاشی همیشه یکی از علایق زندگی من بوده. در حوزه طراحی داخلی و تشخیص هارمونی رنگ ها هم همیشه بهم کمک کرده.

در استدلال تحلیلی خوب نیستم. علیرغم مطالعه زیاد ولی هیچوقت نتونستم درست دانسته هامو در ذهنم به خوبی سامان بدم و در زمان مناسب  از چیدنشون کنار هم در استدلال هام استفاده کنم. در واقع برام پروسه ی به شدت زمان بری هست. که خب قاعدتا ترجیح بر این میره که در این موارد از حضور یه مشاور بهره ببرم.

در تسلط بر انگشتان خوبم. کلا کارهای دستی رو با دیدن ویدئوهای آموزشی  دنبال میکنم. و خیلی خوب هم از پسشون برمیام. از انواع بافت مو گرفته تا دوخت کیف چرمی(کاربرد ابزار)

در استعداد موسیقی و تشخیص صدا در ریتم موفق ترم. خیلی سریع ریتم موسیقی ها رو بخاطر میسپارم. و همچنین از بالا و پایین صدام در گفتگوها و مذاکرات کاریم خوب میتونم بهره ببرم و کلام مونوتون و کسل کننده ندارم.

نگاه رو به جلو ندارم. اصلا برنامه ریزی برای آینده دور برام غیرممکنه. این مسئله در من زمانی خودشو به شکل از این شاخه به اون شاخه پریدن نشان میداد. روی هرکاری متمرکز میشدم دیدن مسیر طولانی که برای رسیدن به مطلوبم پیش رو داشتم حالمو بد میکرد و از ادامه راه مایوسم میکرد. به همین خاطر همیشه سعی میکنم اهداف کوچک و در بازه زمانی کوتاه برای خودم تعریف کنم که دلسرد نشم.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟