Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

جملاتی درباره تنهایی | کتاب فلسفه تنهایی


سلام به دوستان

* من معتقدم یکی از رازهای آدم های موفق و موثر و شاد می تواند آشتی با تنهاییشون یا به طور دقیق تر و ملموس تر آشتی و صلح با خلوتشون باشه. با کلمه خلوت موافقترم چون بار مثبتی به همراه داره و خود خواسته است.

خیلی اوقات به اطرافیانم از هر قشری دقت می کنم و می بینم آنهایی که خلوت خاص خودشون را دارند خیلی خیلی کمتر از دیگران و دنیا گله دارند، کمتر ناله از شرایط دارند، به ندرت می گن حوصله ام سر رفته و در به در آدمها و یأس احساسی هستند.

به نظر من خلوت شخصی از بهترین نعمتهاست و فکر می کنم بد نباشه که هر فردی خودش را ملزم کنه که زمانی از بهترین ساعتهای روزانه یا هفتگی اش را فقط و فقط برای خودش قرار بده. خودم از این رویه منفعت بسیار بردم.

* با نظر زیمل مبتنی بر طیف متنوعی از دوستان موافقم. تقریباً ۴ یا ۵ سال پیش بود که درک کردم نمی تونم در فقط یک نفر (دوست) دنبال همه آنچه از افراد می خواهم باشم و برای هر خواسته ای باید فردی کامل تر در آن حوزه را در حلقه دوستانم انتخاب کنم.

امروزه خوشبختانه دوستی برای کتاب و کتابخوانی، دوستی برای سفر، دوستی برای مشاوره گرفتن، دوستی برای خندیدن، دوستی برای درددل و گریه کردن و … دارم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟