Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

استعاره مفهومی چیست و چه کاربردی دارد؟


یادگیری همچون سرمایه‌گذاری مالی برای آینده است.

– همانطور که در سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی مادی خودمان را در جایی هزینه می‌کنیم تا در آینده سود و منفعت بیشتری نصیبمان شود، در یادگیری هم سرمایه زمانی و همچنین شاید سرمایه مادی خودمان را هزینه می‌کنیم تا بهره‌ای از آموخته‌هایم در عمل ببریم.

– همانطور که در سرمایه‌گذاری بایستی توجه و حساسیت زیادی نسبت به محل و روش سرمایه‌گذاری داشته باشیم، لازم هست در بحث یادگیری هم توجه و حساسیت زیادی نسبت به آنچه می‌آموزیم، منبع و روش آموزش داشته باشیم.

– همانطور که با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در مسیر سرمایه‌گذاری‌های آینده خبره‌تر و کاربلدتر می‌شویم، با یادگیری‌های بیشتر هم مهارت بیشتری برای یادگیری‌های بعدی کسب می‌کنیم.

– همانطور که در سرمایه‌گذاری برای آینده بی‌صبرانه منتظر کسب سود هستیم، در یادگیری هم بی‌صبرانه منتظر استفاده از آموخته‌هایمان در زندگی یا کسب و کار هستیم تا از آنها به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کنیم.

– همانطور که سرمایه‌گذاری نیاز دارد تا ما ریسک کنیم و استرس آن را تحمل کنیم، در یادگیری هم نیاز هست که صبر داشته باشیم و دشواری‌های مربوط به آن را تحمل کنیم تا در نهایت بتوانیم به سود و منفعت واقعی دست یابیم.

– همانطور که قرار نیست همه سرمایه‌گذاری‌های مالی ما به سود و منفعت مالی ختم شوند، احتمال دارد که همه مطالبی که در زندگی می‌آموزیم به کارمان نیاید و برایمان مفید نباشد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟