Menu
نویسنده مطلب : سید میثم صباغ

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن: از قتل کلمات نترسیم


یکی از مشکلات بزرگ که کسب و کارهای ایرانی، گرفتار آن هستند
چند سالی‌ است که در صنعت ساختمان و بطور عمده در مهندسین مشاور کار کرده‌ام. بزرگترین مشکلی که در این کسب و کارها به نظرم رسیده، فرسودگی در اغلب سطوح آن ها اعم از مسئولین دولتی، مدیران شرکت‌ها و بدنه فنی و مهندسی است. صنعت ساختمان در حال و هوای گذشته است. ساختن ساختمان تحت نظارت استاد معمار و با کمک مردم انجام می‌شد، به نظر می‌رسد این موضوع منجر به درکی ساده شده از صنعت ساختمان در جامعه شده است. از طرفی سودآوری زیاد، درکنار اشتغال زایی باعث شده، طیف گسترده‌ای از افرادِ مستقل از تخصص بازیگر نقش‌های این صنعت شوند. در این بین از بخش مشاوره به علت نقش فکری و خلاقانه آن انتظارات بیشتر است. اما همچنان بر مبانی قدیمی و گاه در تقابل با ایده‌ها، فرآیندها و حتی تکنولوژی‌های جدید عمل می‌کند. می‌توان به مدیریت پروژه غیر علمی و استفاده از مصالح و روش‌های قدیمی با آگاهی از زیان‌های آن اشاره کرد.
با تغییرات سرفصل‌های دانشگاهی، ورود صنایع جدید و تلاش برای توجیه‌پذیری سرمایه‌گذاری در این صنعت و تغییر نسل می‌توان به آینده امیدوار بود. البته اهمیت سیاستگزاری‌های کلان کشور و رشد اقتصادی زیربنای تحول یاد شده خواهد بود.

====

سخت‌ترین بخش حذف و تغییر مثال‌هایی بود که در ابتدا نوشته بودم. نکته دیگر کم کردن جملات متعدد و کاهش افعال بود. چند جمله را نیز کاملا بازنویسی کردم.

دوبرابر کردن کلمات حتی لذت‌بخش بود.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟