Menu
نویسنده مطلب : بانو

مطلب مورد بحث:

سیلوگرام - استعداد یادگیری کلمات در زبان های دیگر


با خوندن این درس یاد یکی از آشناهامون افتادم که درسش خیلی خوب نبود و مدرسه رو هم حتی تو دبیرستان رها کرده بود، با یه آقایی ازدواج کرد که ترک بود، ظرف یه مدت کوتاه بعد ازدواجش اینقدر خوب ترکی حرف می زد که انگار مادرزاد ترک بوده! حتی الان وقتی فارسی هم حرف می زنه لهجه ترکی داره.  فکر می کنم از این استعداد بهره زیادی داره و شاید اگر این استعدادش قبلا توسط والدینش کشف می شد الان مسیر زندگیش خیلی فرق می کرد.

زبان انگلیسی رو دوست دارم و همیشه هم نمره ی خوبی می گرفتم از این درس  و معمولا با علاقه دنبالش می کردم.

کلاس  زبان هم می رفتم و داشتم خوب پیش می رفتم اما بعدش به خاطر درسای دانشگاه که خیلی زیاد شده بودن و بعدشم که می خواستم کنکور ارشد بدم دیگه کلاس رفتن رو کنسل کردم.

دو سال هم پشت کنکور ارشد بودم ، سال اول که پشت کنکور بودم یه مقدار زبان  تخصصی می خوندم اما سال دوم کلا رهاش کردم و وقتمو گذاشتم برای درسای دیگه. حس می کنم قبلا متن های بزرگی که برای درک مطلب داده می شد رو راحت تر می فهمیدم  و درک می کردم چی میگن ولی الان نه،  یاد گرفتن یه زبان دیگه واقعا به تکرار و تمرین مستمر نیاز داره و اگه استعداد سیلوگرام  رو نداشته باشی و رهاش کنی ممکنه همه چی یادت بره.

در کل تو زبان در listening مشکلم خیلی بیشتر از بخش های دیگر هست و فکر می کنم حتما باید توصیه های آقای مشیرفر رو جدی بگیرم و اجرا کنم. همین جا هم ازشون تشکر می کنم به خاطر تجربیات مفیدی که در اختیارمون گذاشتند.

در مورد حفظ کردن اصطلاحات تخصصی مربوط به رشته ی تحصیلی هم باید بگم که من لیسانسم رو کشاورزی خوندم، رشتم رو اصلا دوست نداشتم، همیشه هم  با حفظ کردن اسم علمی گل ها و آفت و بیماری های گیاهی مشکل داشتم، واقعا برام زجر آور بود، خیلی طول می کشید تا حفظشون کنم و معمولا بعد امتحان همشون رو از یاد می بردم و تو خاطرم نمی موند.

با این تفاسیر فکر نمی کنم دارای این استعداد باشم و جزء کسانی هستم که باید با تلاش بیشتر به  موفقیت در یادگیری زبان برسند و حتما با جدیت تمام یادگیری زبان رو دوباره دنبال می کنم.