Menu
نویسنده مطلب : لیلا

مطلب مورد بحث:

تجربه ذهنی | مشارکت در درآمد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها


در  مورد دانشگاه اصلا نمی‌تونم چنین چیزی رو تصور کنم.

اما تو حوزه‌های کوچکتر، همیشه این مورد رو می‌پسندیدم و دنبال مکان‌های اینطوری بودم. حتی دلم می‌خواد خودم چنین مکانی رو داشته باشم، جایی که بشه توش مهارت یاد داد و بعد با همون افراد به کار ادامه بدی یا کارآموزهات جای دیگه به راحتی مشغول به کار بشن و حتی در اولویت انتخاب قرار بگیرن. (یا مثلا یه مرکزی باشه به افرادی که درسشون تموم میشه و محل سکونتشون جای دیگه است، بتونه مکان و مهارت و کار ارائه بده، خودم خیلی دوست دارم چنین کاری رو برای بچه‌های بهزیستی انجام بدم چون بچه‌ها بعد از سن قانونی باید از جایی که بودن خارج بشن و دیگه نه مکان دارن و نه کار، این‌جا نوشتم که اگه کسی توانش رو داشت عملیش کنه :) )

نکاتی که بنظرم می‌رسه این هست که:

یک) از قبل مهارت‌هایی که قرار هست فرد اون‌ها رو در اون مرکز کسب کنه شفاف باشه تا شخص بتونه برآورد درستی از هزینه‌ای که برای این‌کار اختصاص می‌ده آگاه باشه، حتی اگر دوره رایگان باشه، زمان بزرگترین هزینه اون فرد هست.

دو) محتوا و مسیر آموزشی از قبل آماده باشه حتی اگر برای اولین بار هست که اون مرکز داره چنین کاری رو انجام می‌ده و به مرور و با بازخوردهایی که گرفته می‌شه محتوای آموزشیش رو تغییر بده.

سه) یک پروژه و کار واقعی به اون شخص یا تیم سپرده بشه تا افراد آموزش رو در یک مسیر واقعی تجربه کرده باشه و برای اون مرکز هم بازگشت مالی داشته باشه.

چهار) بعد از همکاری اول شخص و مرکز، شخص اجازه خروج از مرکز رو داشته باشه.

پنج) مرکز آموزشی به سازمان‌های بزرگتر متصل باشه تا بتونه کارآموزهاش رو بعد از اتمام دوره اول و در صورت رضایت به یکی از سازمان‌ها معرفی کنه.

شش) برای سازمان‌ها و مراکز دولتی حتما تعریف شده باشه که زمان استخدام نیرو باید حداقل یک نفر رو از مراکز آموزشی جذب کنند.

هفت) حتما از کارآموزها بازخورد واقعی بگیرن و ازشون در مورد مهارت‌هایی که دوست دارن کسب کنند سوال بکنند و بعد از دوره هم پیگیر باشن و ببینن که آموزش‌هاشون به اون‌ها چه کمکی کرده و چه جالی خالی رو تو مهارت‌شون حس می‌کنند.

 

مشکلاتی که می‌بینم:

-گاهی اوقات چیزی که در ذهن کارآموز هست با چیزی که اون موسسه می‌خواد ارائه بده خیلی تفاوت داره و باعث سوءتفاهم میشه، مثلا سطح ارائه‌اش از چیزی که کارآموز انتظار داره کمتر هست و فقط با بازی با کلمات بزرگتر جلوه داده شده.

-یا بعضی موسسات که خودم چندوقت پیش دنبال یکیشون بودم، رزومه از فرد می‌خوان و بعد آزمون می‌گیرن و بعد عبور از این فیلترها اگر راضی بودن شخص رو می‌پذیرن در صورتی که خیلی از کارآموزها تازه می‌خوان با اون موسسه مسیر یادگیری رو شروع کنن و رزومه خاصی ندارن.

-شاید خیلی از اشخاصی که به این مراکز، کاری رو می‌سپارن، دوست نداشته باشن کارشون توسط کارآموزها انجام بشه.

-سازمان‌ها علاقه‌ای به همکاری با نیروهایی که فقط آموزش دیده در چنین مراکزی هستند و سابقه کاری ندارند، نداشته باشن.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟