Menu
نویسنده مطلب : محبوبه موحددوست

مطلب مورد بحث:

شبکه اجتماعی ورو (Vero) - یک عضو جدید در اکوسیستم شبکه های اجتماعی


سلام دوستان
طبق عادتی که برای کامنت گذاری دارم، که اول بیایم و در یک فایل ورد کامنت رو بنویسم و بعد بگذارمش توی سایت، الان هم همین کار رو کردم.
در مورد “ورو” و شبکه ها اجتماعی و بحث مهاجرت از این شبکه به آن شبکه، آمدم به همه ی جوانب این قضیه پرداختم، ولی انقدر کامنتم طولانی شد که به عنوان یک پست جداگانه ای از وبلاگ در آمد و تصمیم گرفتم کامل ترش کنم و وبلاگم را با آن به روز رسانی کنم.
از دوستان متممی دعوت کنم که میهمان افتخاری این پست وبلاگم شوند و کامل شده ی این کامنت را از وبلاگم بخوانند.
https://goo.gl/71nsqC

و البته در اینجا به دو مورد از آن اشاره میکنم.
امیدوارم طولانی نشود و خارج از حوصله ی کامنت های متمم نباشد.

این چند هفته ای که در vero عضو شدم، باهاش احساس راحتی کردم، نه به خاطر قابلیت هایش! احساس آرامش و امنیت در آن برایم جالب توجه بود! در مقایسه با روزی که با گوگل پلاس و اینستاگرام آشنا شدم این یکی را انگار بیشتر دوست می داشتم!! شاید این آرامش و امنیت را تم و یا حتی ظرافت فونت اش برایم به ارمغان آورده! و یا شاید اینکه هنوز شلوغ و پر از کاربر نشده است.
و با همه ی این اوصاف، هنوز فیس بوک را یه شبکه اجتماعی اصیل، برای همه ی سلایق و کاربردها می دانم، و البته از سیر تکامل فیس بوک نباید غافل ماند، که فیس بوک از جنس دبلیو دبلیو دبلیوهاست..  ولی اینها پایه و اساس شان معجز سرانگشت است و دیگر هیچ!!!!

– پرداخت مالیات در زندگی مجازی!
vero اعلام کرده است: برای بودن و ماندن در vero باید پول بپردازی! و منبع درآمدی اش را نه از طریق تبلیغات، بلکه از طریق گرفتن اشتراک سالیانه از کاربرانش تامین می کند! راهی جدید، جالب توجه و حتی مبارکی می تواند باشد!
شما برای بودن در شبکه ای که می خواهید با دوستانتان لحظات، علاقه مندی ها و زندگیتان را به اشتراک بگذارید باید پول پرداخت کنید!! حتی اگر در ازایش هیچ چیز به دست نیاورید!
به نظرم این رویداد باعث تحولی در شبکه های اجتماعی است. و حتی می تواند در دراز مدت کاربران را یک گام به سمت توسعه ی پایدار در شبکه های مجازی جلو براند. وقتی شما اشتراک ورود به شبکه ی اجتماعی را می خرید، ناخودآگاه بهینه تر فکر می کنید، بهینه تر استفاده می کنید.

-لذت به اشتراک گذاری زندگی!
یکی از قابلیت های خاص vero، به اشتراک گذاری پست ها می باشد، البته نمی توان گفت خلاقیت! بلکه به نظرم نوآوری در پست گذاری است.
vero آمده است همه ی شبکه ها را بررسی کرده، و با شمای زیبایی از همه ی آنها استفاده کرده است، گودریدز، فیس بوک، ساندکلود، یوتیوب، اینستاگرام. و این همان نوآوری است؛ استفاده کردن از خلاقیت ها به بهترین شکل.

**اگر بخواهیم با اینستاگرام مقایسه کنیم، و دلیل برتری نسبت به آن را اکتفا نکردن به صرفا عکس و ویدیو بدانیم، مقایسه ای کور می ماند. زیرا جهان بینی اینستاگرام چیز دیگری بود. اینستاگرام شبکه ی به اشتراک گذاری تصاویر است، ما زندگیمان را قاطی اش کردیم!!!

از قشنگی های اینستاگرام است که کاربران تصویر به اشتراک بگذارند و این تصاویر قابل سیو کردن نباشد، و حتی ایده ی استوری واقعن محشر بود. تصاویری در قالب قاب دوربین موبایل، ۲۴ ساعت می ماند و بعد پاک می شود؛ گذران زندگی! و حتی گذاشتن هایلایت برای استوری هم پسندیده بود؛ هایلایت ها نشان دهنده ی شات هایی از زندگی که دوست داریم ماندگار شوند!

سیاست نپذیرفتن لینک در اینستاگرام هم با بنیان این شبکه ناسازگار نیست. دوست دارم یک بار دیگر بگویم، اینستاگرام راه خود را می رود، ماییم که از دنیای عکس و تصاویر توقع های زیادی داشتیم و داریم!!

ببخشید طولانی شد.
خوشحال میشم کل آنچه به عنوان کاربر در شبکه های اجتماعی در مورد این شبکه و شبکه های دیگر نوشتم  و کامل شده ی این کامنت می باشد را در وبلاگم بخوانید.
https://goo.gl/71nsqC

ممنون. و روزتان عالی.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟