Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

بازارهای صنعتی چه هستند؟ تفاوت بازار صنعتی و بازار سازمانی و بازار مصرفی چیست؟


نام محصول: کاغذ

بازار مصرفی: در این بازار فرد برای اینکه بتواند نیاز روزمره خود و یا فرزندش را برای کاغذ برآورده کند، این کالا را می‌خرد. البته در روند خرید علاوه بر اینکه احتمالا به کیفیت کاغذ براساس نیازش و اطلاعات درج شده بر روی بسته‌بندی توجه دارد، قیمت هم برایش مهم است. البته می‌تواند هم به صورت اینترنتی خرید کند و هم اینکه با حضور در یک مغازه محلی و یا فروشگاه‌های بزرگ این خرید را انجام دهد.

بازار سازمانی: در این بازار، مسئول خرید سازمان بعد از طی روندهای رسمی و اداری و تعیین مقدار کاغذ و تعداد مداد، خودکار، پاک‌کن، ماژیک و سایر لوازم اداری مصرفی موردنیاز و همچنین براساس بودجه سازمان به مرکز فروش عمده لوازم‌التحریر مراجعه می‌کند و با توجه به توافقی که با یکی از فروشندگان می‌کند و براساس نیازمندی‌های سازمان نسبت به خرید اقدام می‌کند.

بازار صنعتی: در بازار صنعتی که می‌تواند برای مثال یک چاپخانه باشد، مسئول خرید به یکی از واردکنندگان و یا فروشندگان عمده و تخصصی کاغذ مراجعه می‌کند و براساس نیازمندی‌های خود، مشخصات دقیق کاغذ را ارائه کرده و بعداز مشاهده نمونه آن و همچنین تعیین قیمت نهایی نسبت به خرید اقدام می‌کند. اصولا خریداران این سازمان‌ها، اطلاعات تخصصی و کاملی در خصوص انواع کاغذ و نحوه تشخیص کیفیت آن دارند که همین موضوع کار خرید و فروش در این حجم را بسیار تخصصی می‌کند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟