Menu
نویسنده مطلب : یونس شهریاری

مطلب مورد بحث:

حالِ دوستِ دوستِ شما چطور است؟


چند سال پیش، قبل از آشنا شدن با متمم و محمدرضا و شنیدن مسائل دوست یابی و رابطه سازی. برای انجام یه کاری خیلی تلاش کردم ولی نمیدونم چرا نمیشد و همیشه دلخور و ناراحت بودم و البته افسرده و شاکی.

در همون حال و هوا به طور اتفاقی با یه دوست قدیمی برخوردم و باهم نشستیم و در این مورد صبحت کردیم.تا اینو شنید بدون اینه سوال دیگه ای کنه، گفت دوستات کی هستن؟ چطور آدمایین؟ چند نفرو میشناسی که بتونه کمکت کنه یا حداقل، اگه امید بهت نمیده، امیدتو ازت نگیره؟

و بعد یک کتاب صوتی بهم معرفی کرد به اسم “دوازده ستون موفقیت نوشته جیم ران ” که به صورت صوتی توسط سایت یک پزشک تولید شده بود. کتاب از فردی میگه که زندگی آشفته و پرتنشی داره و  از کار و زندگی و همسرش رضایت نداره و بخاطر خراب شدن ماشینش در جاده، برای کمک گرفتن به خونه ای در کنار دست جاده میره و با فردی آشنا میشه که، معلم موفقیت هست و این دوازده ستون رو بهش یاد میده.

از اون موقع هم به خوندن کتاب ترغیب شدم و هم توی انتخاب آدم های اطرافم دقت زیادی میکنم.

در کتاب “نابخردی های پیش بینی پذیر” هم  دن اریلی در جایی میگه برای اینکه مطمئن باشیم نوجوانان از رابطه جنسی پرهیز میکنن شاید بهتر باشه بجای این همه آموزش هایی که نتیجه نمیده، به اونها بگیم، از مسائلی که اونها رو برانگیخته میکنه فاصله بگیرن. چون جلوگیری از وسوسه، روی هم رفته ساده تر از چیره شدن به اونه.

شاید بشه از این موضوع برای شادی و دوست یابی هم استفاده کرد و گفت فاصله گرفتن از دوست هایی که تنها انرژی منفی و ناراحتی ممکنه نصیبمون کنه راحت تر از کنترل کردن اونهاست.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟