Menu
نویسنده مطلب : مریم قربانی

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی درباره تصمیم گیری


قانون همیشه به نفع عده ای و به ضرر عده دیگری بوده است .لکن بخاطر آن چند نفرکه متضررمی شوند ، نمی توان و نباید قانون را نقض کرد.

تصور کنید اگر سوزنبان قطار را از خط خارج و کودک قانون مند را فدا کند . و قانون شکنان هیچ آسیبی نبینند این احتمال قریب به یقین خواهد رفت که بعدها کارهای خلاف بیشتری را مرتکب خواهند شد .چون قانون به نفع  اگثریت ، برای اقلیت اجرا شده است.شما به نمونه های  روزمره نگاه کنید. فرارهای مالیاتی یا جریمه های رانندگی ، اکثرا افراد سطح پایین جامعه قانون مند تر عمل کرده اند تا افراد ثروتمند و با نفوذ جامعه.

البته امیدوارم زمانی که قطار به این ایستگاه متروک نزدیک می شود ان چند کودک متخلف هم متوجه شوند وسریع از روی ریل خارج شوند .و آسیب کمتری ببینند .

اما اگر جامعه ببیند که قانون برای همه لازم الاجراست در بقیه ارکان آن نیز خطا و قانون شکنی کمتر خواهد شد .اما با دیدن روزنه ای از قانون شکنی و استثنا ، راههای فرار و رد شدن از خط قرمزها به جاهای دیگر هم سرایت می کند.

این چند کودک اگر از این قضیه جان سالم به در ببرند و آن کودک قربانی شود شاید تبدیل به گروهی شبه مافیایی شوند و دست به جرایم دیگری مثل سرقت خودرو ،ادم ربایی ، اختلاس و… بزنند. از این نوع مثال ها در اطرافمان زیاد دیده ایم .

برای داشتن جامعه ای قانون مدار و سرشار از امنیت و آسایش باید بامجرمان برخورد قانونی شود .هرچند در اکثریت باشند . تلخی آن ، به چشیدن شهد آرامش برای سایر آحاد جامعه می ارزد.

و با نوعی نگاه جدید می توان گفت که چرا آن چند کودک خاطی را در برابر یک جامعه قانون مند قرار نمی دهیم نه در برابر یک کودک قانون مند؟

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟