Menu
نویسنده مطلب : زینب الف

مطلب مورد بحث:

انواع بازارها: بازار هدف، بازار آماده، بازار بالقوه، بازار تحت نفوذ


۱-    خرید و فروش کالای اینترنتی، ارائه خدمات اینترنتی، تهیه نرم افزار و اپلیکیشن
۲-    در کارخانه تولید آب معدنی:
–        بازار بالقوه: من برای این بازار صد در صد مردم ایران رو در نظر می گیرم. یعنی همه مردم.
–        بازار آماده: بازار آماده شامل مردم استانی که کارخانه رو در اونجا دائر می کنم هستند.
–        بازار هدف: می خوام بطری های آب معدنی رو در درجه اول به سوپری های شهر محل کارخانه و حومه بفرستم. یا با رستوران و فست فودی ها قرارداد ببندم که بطری های آب معدنی کارخانه من رو بر سر میز یا در یخچال هاشون بگذارند.
–        بازار تحت نفوذ: رستوران ها و فست فودی هایی ست که بطری های معدنی در اون ها استفاده میشه. یا سوپر مارکت هایی که بطری آب معدنی رو خریداری کردند و به مشتری های کوچه و خیابان های اطراف یا دهگذران اتفاقی می فروشند.
۳-    وبلاگ نکاتی درباره تربیت فرزندان:
–        بازار بالقوه: تمام بزرگسالانی که فرزند دارند، یا خواهند داشت یا کودکانی در خانواده و دور و برشان وجود دارد، … و در واقع بخش عظیمی از بزرگسالان ( و اینجا بزرگسال رو کسی تعریف می کنم که بین سن ۲۰ تا ۵۰ سال رو داشته باشه. البته که ممکنه کسانی که دامنه سنی شان خارج از این محدوده هست هم مشتری مطالب این وبلاگ باشند اما احتمالا درصد بسیار کمتری رو شامل میشه) ( البته همه این ها بدون هر گونه تحقیق و تنها برداشت شخصی خودم از محیط و مشاهداتم هست).
–        بازار آماده: از این تعداد تنها کسانی می توانند از این وبلاگ استفاده کنند که دستگاه کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، … و همچنین دسترسی به اینترنت داشته باشند. سواد و اطلاعات استفاده از این دستگاه ها و امکانات را داشته باشند. زمان داشته باشند. علاقه داشته باشند. بتوانند در سرچ اینترنتی یا از طرق دیگه این وبلاگ رو پیدا کنند، … .
–        بازار هدف: کسانی که فرزند بین ۱ تا ۶ سال دارند.
–        بازار تحت نفوذ: بازدید کنندگان وبلاگ که شاید بتواند از طریق آی پی ثبت شده، تعداد بازدید، کامنت گذاری و … اطلاعات مختصری درباره آن ها به دست آورد.
 
۴-    تمرکز بر روی یکی از بخش های بازار هدف می تونه باعث بشه که تقریبا تمام اون بخش در اختیاران کسب و کار خاص قرار بگیره و در واقع تبدیل به یک قطب بشه!