Menu
نویسنده مطلب : مجید مرادی

مطلب مورد بحث:

تصمیم خوب و تصمیم بد


سلام
من عموما برای قضاوت در باره گذشته افراد صرفا به موفقیت های بررگ آنها که حاصل تصمیم گیری و یا احتمالا شانس های بزرگی که در مسیر داشته اند نگاه می کنم. به نظر من نتیجه گیری شومیکر و روسو درست است. باید به فرآیند و تصمیمات احتمالی که فرد در مسیر رسیدن به یک موفقیت گرفته و یا بخت و اقبالی که داشته نیز توجه کرد. باید توجه داشت که موفقیت نه تنها حاصل تصمیم و اقدام است بلکه حاصل شرایط محیطی و شانس احتمالی است که فرد در مسیر رسیدن به هدف به آن برخورد می کند.
در این خصوص تجربه ای دارم. ارتقاء شغلی که یکی از دوستان من به دلیل انتخاب یک شغل داشت تنها به دلیل اقدامات خود او نبود بلکه دست بر قضا یکی از مدیران رده بالا که یک دوستی قدیمی نیز با او داشت به آن مجموعه منتقل شد و موجب ارتقاء او شد. در صورتی که این موفقیت به هیچ عنوان به دلیل شایستگی او و نیز نتیجه تصمیمات درست او نبود بلکه بر اثر شانس این اتفاق افتاد.
به نظر من کلیه تصمیمات انسان در زندگی او از نظر کمی و کیفی نقش دارد. تصمیمات بزرگ باعث جهش می شود و تصمیمات روزمره روند زندگی و کیفیت زندگی فرد را شکل می دهد. تصمیمات کوچک در شکل دادن تصمیمات بزرگ نقش مهمی دارند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟