Menu
نویسنده مطلب : حمید طهماسبی

مطلب مورد بحث:

ماجرای شام دُنگی


من خیلی از دن اریلی خوشم میاد.

سوالات بسیار ساده را، خیلی منطقی بررسی میکنه و جواب می ده.

من خودم هم روش سوم را همیشه انتخاب می کنم.

اصلا وقتی با بعضی دوستان می روم بیرون، سر میز دارند حساب می کنند حس خیلی بدی به من دست می ده. البته این کار را برای بچه های دبیرستانی و دانشجو می توانم بپذیرم.

بدترین جاش اون جاییه که می خواهند ۱۵% حق سرویس هم با عدالت بین همه تقسیم کنند. دیگه خیلی حالم بد میشه.

من اکثر مواقع با دوستانی بیرون می روم که هم دیگر را خیلی می بینیم. خوب روش اول خیلی منطقی است برای من.

مثلا دوستانی دارم در تهران و بوشهر زمانی که به شیراز می رسند تمام هزینه را من می دهم البته آن ها می خواهند حساب کنند اما من نمی گذارم. در مقابل زمانی هم که من به شهر آن ها می روم به همین صورت است. شاید اگر بشینیم و چرتکه بندازیم تعداد آن ها که به شیراز می آیند خیلی بیشتر از من است که تک نفره مسافرت می کنم ولی برایم مهم نیست.

۱- آن ها ارزشش را دارند

۲- حال من اینگونه بهتر است

به همین دلیل تو جمع هایی هم که جدید هستم اگر خودم رفته باشم که به احتمال زیاد خودم حساب می کنم، اگرم که از طرف کسی رفته باشم دوستم حساب می کند.

البته که وقتی کسی دیگر برای شما حساب می کند هم لذت خوبی دارد که من این لذت را بیشتر وقتی با خانواده بیرون می روم دارم.

در مورد روش دوم، روش مناسبی هست ولی همان طور که اشاره شد اگر همه در یک سطح غذا خورده باشند مناسب است.

اصولا من همیشه تابع جمع هستم( در مواقعی که کسی را زیاد نمی شناسم.)

در آخر باید بگم این مساله یک زمانی برای من معضلی بود چون روش یک و دو را دوست نداشتم و روش سه هم به من فشارمالی  می آورد( ولی حس بسیار خوبی به من می داد).

بعد از سال ها این مشکل را اینگونه حل کردم:

همیشه توی زندگی  آنقدر کار کنم و استطاعت مالی داشته باشم که همان مورد ۳ را که دوست دارم انجام دهم و هزینه آن برای من فشار ایجاد نکند. این تصمیم(که بیشتر درآمد داشته باشم) باعث شد که من در زندگی خیلی پیشرفت کنم و در بین دوستان و اطرافیان هم موقعیت خوبی داشته باشم. از تلاش دست نمی کشم، مدیریت مالی را هم انجام می دهم.

شاید در وهله اول فکر کنید این تصمیم برای من خیلی هزینه بر شده، ولی در طولانی مدت اقداماتی که افراد برای شما انجام می دهند و موقعیتی که شما در بین آنان دارید و حس خوبتان، به نظر من خیلی می ارزد.

در نهایت بهتر است که هر کسی این مشکل را به نفع خود و به روش خود حل کند. البته طوری مشکل را حل کنید که با یک تیر چند نشان را بزنید.

با تشکر -Dimah