Menu
نویسنده مطلب : مریم آزاد

مطلب مورد بحث:

علف های هرز در زمین برنامه ریزی شما


من حدود یک سال هر شب قبل از خواب پنجاه صفحه رمان می خوندم. به دو دلیل این کار رو انجام
می دادم. مورد اول این که در طول روز گاهی ذهنم با مطالعه ی کتاب های مدیریتی یا تخصصی خسته می شد واین کار برام شبیه به ریکاوری بود. و دومین مورد این که زمانی که رمان می خونم تقریبا متوجه نمیشم که اطرافم چی می گذره و چون این نوع تمرکز کردن رو خیلی دوست دارم ازاین کار لذت
می بردم. اما در برنامه ریزی سال جدید مجبور بودم این عادت رو فعلا از برنامه هام حذف کنم تا زمان بیشتری رو برای مطالعه در حوزه های تخصصی مورد علاقه ام داشته باشم.

از مدت ها پیش هم تقریبا روابطم با آدم ها محدود به کسانی هست که فکر می کنم حضورشون به هر دلیلی در زندگیم ضروریه. مطمئن نیستم از اینکه آیا بعد ها هم به اندازه ی امروز از اینکه اطرافم به همین اندازه خلوت باشه لذت می برم یا نه اما در حال حاضر از تصمیمم رضایت دارم و زمانم رو به جای حضور در جمع های خانوادگی و دورهمی های دوستانه صرف کارهای مهمتری می کنم.

و این که سال قبل قصد داشتم مدتی به اینستاگرام سر نزنم. البته قبل از این اقدام هم فعالیتم به چند تا لایک در طول روز یا هفته ختم می شد. اما فکر کردم از این چند دقیقه هم می تونم استفاده ی بهتری داشته باشم و در عوض چند لغت انگلیسی بیشتر یاد بگیرم. تقریبا چهار ماه بود که این برنامه رو از گوشیم پاک کرده بودم که هر زمان نیاز داشتم دوباره نصب و لاگین کنم. چندشب پیش که خواستم از پیجی دیدن کنم، شاید بی معنی به نظر بیاد اما حسی شبیه ترس و وحشت داشتم. دوست نداشتم ذهنم رو حتی برای لحظه ای کوتاه دوباره در اختیار این برنامه بذارم. از هرزترین علف هایی بود که کنار گذاشتم.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟