Menu
نویسنده مطلب : نیلوفر کشاورز

مطلب مورد بحث:

معنی تکانش چیست؟ رفتارهای تکانشی چه هستند؟


من علاقه زیاد و همچنین رفتار و تصمیم گیری های تکانشی زیادتری نسبت به خرید لوازم التحریر دارم. کشوی میز من پر است از دفاتر خوشکل و جذاب در سایزهای مختلف و روان نویس های رنگی ( که اگر وضعیت دلار و نابه سامانی های قیمت ها  و تفکر ” امروز نخری ، فردا گرونتره” را از محاسباتمان حذف کنیم، خریدشان هیچ توجیهی ندارد).

فکر می کنم اینکه من در فروشگاه دستم بی اختیار به سمت دفترهای جدید می رود مصداقی از تکانش حرکتی و برنامه ریزی است.  واقعا از لمس دفترچه های نو و بوی کاغذ حس خوبی دارم. کافیه یکی از اونها رو دستم بگیرم، اون وقت نخریدنش واقعا سخته.

من خوب میدانم که با این پول میشود کتاب خرید، می شود آن را پس انداز کرد. اما لذت خرید آن دفترچه ی نو برایم از لذت آن دو مثال از سرمایه گذاری برای آینده را کمرنگ می کند.

به نظرم بهتر باشد به جای حذف رفتن به لوازم التحریر فروشی، به خودم یاد بدهم که میشود به شکل بالغانه و غیر تکانه ای به آنجا رفت و نخرید؛ و به عنوان یه میکرواکشن، سعی کنم قبل از اینکه دستم به سمت دفتر جدیدی برود، اول یک دور بین قفسه ها بگردم و با خودم فکر کنم که قرار است با بقیه دفترچه های استفاده نشده چکار کنم. بعد اگر هنوز هم میل به خرید داشتم، از فروشگاه خارج شوم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟