Menu
نویسنده مطلب : محسن لاله

مطلب مورد بحث:

تیپ شخصیتی A و B (به همراه پرسشنامه تیپ شخصیتی)


سلام به همه متممی های عزیز

متن اصلی: چقدر تو این اتاق شلوغه (اتاق A را میگم)، من هم اینجام. همانطور که از ابتدا هم میشد حدس زد بیشتر دوستان متممی از اهالی این اتاق هستند (بیش از ۸۰ درصد، البته در این لحظه که من در حال حل این تمرین هستم).

در مورد اضافه کردن موردی به آن لیست باید بگویم کاملا با نظر آقای جلیل شجاع زاده موافقم که نوشته:
“اگر بخواهم یک صفت به صفات ذکر شده اضافه کنم باید به لذت نبردن از بیشتر میهمانی ها و مراسم های خانوادگی یا دوستانه وقتی که چیزی به دانش و فهم من اضافه نمی کند ، اشاره کنم.”
پی نوشت ۱: من معمولا به دو صورت کلی و جزئی خدا را شکر میکنم، در حالت کلی از خدا بابت هرچه که داده یا نداده تشکر میکنم ولی در حالت جزئی سعی میکنم نعمت هایی را که به من ارزانی کرده است را نام ببرم و تشکر کنم مثلا بخاطر دخترک قشنگ و نازم، خانواده ام، سلامتی و … همچنین یکی از آن نعمت هایی که در این حالت از آن یاد میکنم این است که جزء اتاق A هستم، البته شاید این تاکید بخاطر این علت است که کسانی که در اتاق دیگر بوده اند و تا قبل از این میشناختم واقعن باعث اذیتم بوده اند ولی الان که میبینم برخی از دوستان خوبم که از اهالی اتاق B هستند مثل خانم ها معصومه شیخ مرادی، شهرزاد، محمد مقیمی و باقی دوستان چقدر خوب و دوست داشتنی هستند نظرم نسبت به این اتاق و اهالی آن در حال تغییر است.

پی نوشت ۲: نمیدانم چرا وقتی این مطلب را میخواندم یاد کتاب “یک ذهن کامل نو” دنیل پینک افتادم و ناخودآگاه افراد گروه A چپ مغزها را برایم تداعی کردند. اگر این انطباق درست باشد به همه هم اتاقی های خودم مرور آن کتاب را پیشنهاد میکنم.
 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟