Menu
نویسنده مطلب : محمد صادق اسلمی

مطلب مورد بحث:

ایده هایی برای وبلاگ نویسی (۱)


۱.ایده‌ای که من برای وبلاگ‌نویسی خیلی دوست دارم. ادغام مطالب کتاب‌ها و موضوعاتی هست که در نگاه اول هیچ ربطی به یکدیگر ندارند. مثلا شاید الان دارید کتاب شیب از ست گادین و چرا درمانده‌ایم از حسن نراقی رو میخونید. فک می‌کنم خیلی جالب  بشه اگر این دوتا رو مخلوط کنید، تحلیل کنید (درست و غلطش زیاد مهم نیست) و حتی یه نتیجه‌گیری ازش بکنید. می‌تونید این مطالب رو توی یه دسته به نام چرندیات، مزخرفات یا هر اسم دیگه‌ای که دوست دارید بذارید. فقط مشکل این نوع نوشتن اینه که حسابی از لحاظ فکری خسته‌ میشید و بعید می‌دونم هر روز بتونید این کار رو انجام بدید.

۲. می‌تونید در مورد موضوع و حوزه‌ای که دوست دارید بنویسید. مثل خیلی از دوستان متممی که این کار رو در وبلاگشون انجام میدن. به نظرم متعهد کردن خودمون به این نوع از نوشتن باعث میشه در این زمینه بیشتر مطالعه کنیم و بعد از مدتی واقعا حرفای جدیدی توی حوزه مورد علاقمون داشته باشیم

مثلا

شاهین کلانتری از نویسندگی مینویسه

حمید طهماسبی در حوزه seo مینویسه

امیر تقوی در حوزه دیجیتالی شدن

علی کریمی در مورد پلتفرم و محتوا

پوریا صفرپور در مورد سفر

و …

۳ مورد بعدی نوشتن در مورد جملات کوتاهه. مثلا محمدرضا شعبانعلی اوایل وبلاگ برای فراموش کردن از این سبک استفاده میکرده. نقل جملات کوتاه و نوشتن یه تحلیل چند خطی یا نوشتن یه داستان قدیمی که کمتر شنیده شده. چیزی که خیلی برام جالبه اینکه محمدرضا توی اون وبلاگ اگر چند روز ننوشته بود حتما توضیح میداد که چرا ننوشته و سعی میکنه از این به بعد منظم بنویسه. مثل همین الان که بعد از چند روز نبودن حتما دلیلش رو میگه. به نظرم اینم استراتژی خوبی هست واسه متعهد شدن به منظم نوشتن.

به نظرم نوشتن از زندگی‌نامه افراد بزرگی که کمتر شناخته‌شده هستند هم میتونه جالب باشه

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟