Menu
نویسنده مطلب : دریا کمایی

مطلب مورد بحث:

فرار از زندان | گفتگو درباره کارتون


تصویر دوم : نهنگ و دو گربه

شاید بخاطر شرایط فعلی در کشور برداشتم به این صورت هست که اون نهنگی که مرده  کشور ماست و گربه ها نماد انسانهای حریص هستد که مشغول دعوا سر لاشه نهنگ هستند. شاید خیلی نگاه بدبینانه ایی باشه اما حرص و آز بعضی ها گویا پایانی نداره.

گر با خردی تو حرص را بنده مشو / در پای طمع، خوار و سرافکنده مشو / چون آتش تیز باش و چون آب روان / چون خاک بهر باد پراکنده مشو.

تصویر سوم : جارو ، آدم ها ، پنهان کاری ، دوباره کاری = معضل سرجای خود باقی ست

اولین چیزی که بخاطرم اومد دورانهای ریاست جمهوری  هست که هر دوره کشور با اختلاسها و شرایط نا به سامان به فرد دیگری سپرده می شود و این روند تکرار می شود.

تصویر پنجم : سگ قلاده،زنجیر طویل، لبخند حاکی از تزویز

گاهی اوقات تصور این رو داری که آزاد هستی اما در یه جایی یهو متوقف میشی چون طول زنجیرت اجازه حرکت کردن رو بهت نمیده. باید از همه زنجیرهای عینی و ذهنی رها شد.

این زنجیر ممکنه آخرش دست خیلی آدمها یا شرایط یا قوانین یا …

باید یه نگاه بندازیم ببینم آخر زنجیر ما دست چه کسی هست.

وهمگی به ریسمان خدا چنگ زنید 

تصویر ششم : کودک ، گریه، سیب

یاد درس تحلیل رفتار متقابل  افتادم .وقتی در وضعیت کودک قرار داریم. تمام سیب ها رو نمی بینیم و فقط اون سیب که روی درخت مونده رو میخوایم.

بزرگتر هم که میشیم این اتفاق تکرار میشه .

اگه کسی اون روز که ما برای اون سیب باقی مونده روی درخت گریه میکردیم بالغانه با ما صحبت نکرده باشه و ما رو با مفهوم قدردان بودن بخاطر فرصت ها و شرایط موجود آشنا نکرده باشه یا حتی از راههای رسیدن به اون سیب باقی مونده روی درخت و ریسک ها و خطراتش برای ما صحبت نکرده باشه. نتیجه ی اون رو در بزرگسالی هم می تونیم ببینم که دوباره چگونه در موقعیت های این چنینی در حسرت آن چیز که دستمون بهش نمیرسه گریه میکنیم و فرصت های موجود رو نمی بینیم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟