Menu
نویسنده مطلب : پوریا

مطلب مورد بحث:

انواع بازارها: بازار هدف، بازار آماده، بازار بالقوه، بازار تحت نفوذ


 با توجه به صنعت و کسب و کاری که در آن حضور دارید یا علاقه دارید در آن حضور داشته باشید، وقتی در درس‌های کسب و کار متمم از بازار حرف می‌زنیم، کدام محصولات و بازارها به ذهن شما می‌رسد؟ به عبارتی دوست دارید مثال‌های کسب و کار در متمم به چه بازارهایی نزدیک‌تر باشد

حوزه ی IT، و به طور تخصصی حوزه ی شبکه

  به نظر شما، در کنار علت‌هایی که داخل متن مورد اشاره قرار گرفت، به چه علت‌های دیگری ممکن است یک کسب و کار، تصمیم بگیرد بازار هدفش از بازار آماده‌ی موجود کوچکتر باشد؟

الکساندر هیام در کتاب بازاریابی به زبان آدمیزاد، کوچکتر کردن بازار هدف را تحت عنوان استراتژی تقسیم بازار یا استراتژی تخصصی شدن معرفی می کند.  او می گوید فایده ی تقسیم بازار این است که اجازه می دهد محصول و کل فعالیت بازاریابی تان را با یک گروه دقیقا تعریف شده و دارای مشخصات دقیق و منحصر به فرد، هماهنگ کنید. به این ترتیب می دانید مشتریان احتمالی را در کدام سمینار و گرد همایی پیدا کنید و از آنجا که این مشتریان نگرانی های مشترکی دارند، می توانید طراحی محصول و خدمت خود را بر رفع این نیاز و نگرانی متمرکز کنید. او در ادامه ی همین بحث متذکر می شود این استراتژی وقتی نتیجه بخش است که در بازاری وسیع با رقبای بسیار رو برو هستید و ظاهرا نمی توانید مشتریانی ثابت و سود آور پیدا کنید.

 

___________________________________________

به نظر میرسه که استراتژی کوچک کردن بازار هدف برای اکثر کسب و کارهای نوپا منطقی باشه،

دارم به مصداق های واقعی فکر میکنم که گزاره ی بالا رو نقض کنن.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟