Menu
نویسنده مطلب : مهرزاد خسروی

مطلب مورد بحث:

نابینایی در مواجهه با بنرهای تبلیغاتی (Banner Blindness)


آقای وینرچاک (Vaunerchuk) تعبیر جالبی را برای انتخاب فضاهای تبلیغاتی دارد. او می‌گوید همیشه به دنبال جایی است که توجه در آن زیر قیمت عرضه شود (Under Priced Attention). سپس پا به آن محیط می‌گذارد و تا بتواند درباره نحوه فعالیت در آن می‌آموزد.

در مرحله بعد به کمک این پلتفرم خودش و کسب‌وکارش را ترویج می‌کند.

وینرچاک ادعا می‌کند که تا قبل از سال ۲۰۰۰ لیست ایمیل ۲۰۰هزار نفری داشته است که نرخ بازشدن آن بالای ۹۰ درصد بوده است. به قول خودش نه به خاطر اینکه ایمیل‌های خیلی خوبی می‌فرستاده، بلکه به خاطر باز شدن همه ایمیل‌های دریافتی توسط افراد مختلف.

به عبارت توجه افراد با قیمتی پایینی به صندوق دریافت ایمیل و محتوای داخل آن جذب می‌شده.

سپس با ظهور تبلیغات ادوردز، از این ابزار استفاده می‌کند تا با قیمتی پایین، افراد را از گوگل به سمت سایت خود بکشاند و بدین ترتیب توانسته مغازه پدرش را با ۳میلیون دلار درآمد سالیانه، در ۵ سال، به یک کسب‌وکار آنلاین ۶۰ میلیون دلاری تبدیل کند. البته اعتراف می‌کند که چون تمام بودجه را در این مسیر هزینه نکرده و مقداری از آن را در تبلیغات چاپی و کانال‌های قدیمی‌تر هزینه کرده است، از حداکثر پتانسیل آن زمان بهره نبرده.

امروز به نظر آقای وینرچاک هزینه ادوردز بالاست و توجه حاصل از آن در حال تبدیل شدن به توجهی گرانقیمت است (Over Priced Attention).

در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا یکی از حوزه‌هایی است که به اعتقاد ایشان توجه با قیمت کمتری به دست می‌آید. به نظر وینرچاک تبلیغات فیسبوک و پادکست نیز از جمله مواردی است که هنوز بودجه‌های عظیم تبلیغاتی را به سمت خود جذب نکرده و به همین خاطر می‌تواند مثال خوبی از Under Priced Attention باشد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟