Menu
نویسنده مطلب : حامد زرندی

مطلب مورد بحث:

کتاب آداب روزانه | عادتهای رفتاری افراد موفق و بزرگان هنر و اندیشه


زمانی که این کتاب را خواندم، تاثیر خیلی زیادی از آن گرفتم. به دلیل آنکه همیشه ذهنیتی هالیوودی از نحوه الهام گرفتن یک نویسنده یا کار کردن یک فرد موفق در ذهن داشتم. اما بعد از خواندن این کتاب متوجه شدم که هر روز منظم کار کردن از همه چیز مهم‎تر است. به قول محمدرضا شعبانعلی عزیز، نباید از نقش کمیت در کنار کیفیت غافل شویم. رضا امیرخانی عزیز نیز در مصاحبه‎های فراوانی تاکید کرده است که هر روز تعداد کلماتش را یادداشت می‎کند و هر چند وقت یکبار، آن را بر روی نمودار مرور می‎کند.
۲ مورد در هنگام به خاطر آوردن کتاب آداب روزانه در ذهنم پررنگ می‎شود. اول، تدتاک گراهام هیل که می‎گوید چطور با لوازم کمتر به خوشحالی بیشتر برسیم. قسمتی که در این تدتاک مد نظر من هست جمله “بی‎رحمانه اصلاح کنید” هست. کلمه “بی رحمانه” برای منظم شدن، به نظرم بهترین کلمه ممکن است.
اگر کتاب آداب روزانه را بخوانید، بارها و بارها با بی رحم بودن آدم‎های موفق در ارتباط با اطرافیان یا اتفاقات روبه‎رو می‎شوید.
دومین مورد آنکه، اگر از این کتاب خوشتان آمد، بعد از آن می‎توانید کتاب “از دو که حرف می‎زنم، از چه حرف می‎زنم” از موراکامی را بخوانید. بخش زیادی از زندگی روزانه موراکامی و بی رحمی‎هایش در ارتباط برخورد با خودش و دیگران برای آنکه دونده منظمی باشد، برایتان احتمالا جالب توجه خواهد بود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟