Menu
نویسنده مطلب : علی خیرخواه

مطلب مورد بحث:

کاربرد تفکر استراتژیک در مواجهه با روندهای جدید (مثال اطلاعات فوری)


بازم که همه تخم مرغ هات رو توو یک سبد چیدی!!!

حدود ۱۵ ساله که توو یکی از بخش های صنعت کار میکنم. حدودا ۳ سال پیش بود که با مدیر ارشد کارخونه به یک چالش جدی خوردم. اون با یک اشاره می تونستم ۱۲ سال تلاش من رو به باد بده و من رو طوری ساقط کنه که شاید باید سال ها زمان میذاشتم تا دوباره به همون نقطه برسم. از طرفی دور برم پر بود از قسط و وام و تقریبا با یک ماه کار نکردن زندگیم دچار بحران میشد اگرچه اون چالش با خفه خون گرفتن من از سرم گذشت ولی چیزی که اذیتم میکرد این بود که چرا بعد از ۱۲ سال کار و تلاش صادقانه باید اینقدر در زمینه امنیت شغلی و امنیت مالی آسیب پذیر باشم . پس باید روند جدیدی ایجا میکردم با هدف رسیدن به امنیت شغلی که حذف من از سازمان به همین راحتی نباشه و همچنین بالا بردن امنیت مالی تا در صورت ساقط شدن هم حداقل بتونم چند ماهی رو از جیب بخورم و دوام بیارم….

توو مرحله اول شروع کردم به افزایش سطح ارتباط با آدم های دور برم. قبل تر هر کسی رو که از دایره اصول خودم بیرون بود حذف میکردم ولی توو روند جدید دایره ام رو کمی بزرگتر کردم و مرزهاش رو تا جای ممکن فید کردم . قبل تر همه دشمن بودن و یه عده کمی دوست ولی توو روند جدید دوست و دشمن دائمی وجود نداشت بلکه یکسری منافع بود که بر حسب اون منافع زمین بازی نامحسوس تغییر میکرد در مقاطعی نقش حامی رو برای هم رده های خودم بازی می کردم ( بجای خنثی بودن )  در فعالیت های گروهی سازمان مثل مسابقات فوتبال و شطرنج و … بعنوان سرپرست تیم و یا داور و… بیشتر فعالیت می کردم ( در حالی که در گذشته  این کار ها رو وقت تلف کردن می دونستم )  ….

در زمینه امنیت مالی برای ایجاد روند جدید اول از همه وام و یا قسط جدیدی واسه خودم ایجاد نکردم و بیشتر فکر پس انداز کردن بودم . از طرفی باید بازار های مالی رو بهتر و بیشتر می شناختم و نیاز به یک مشاور مالی داشتم . پس شروع کردن به عضو شدن در هر کانال تلگرامی که پسوند اقتصادی داشت . حدودا به ۶۰ تا کانال رسیده بود هر روز  میانگین بین یک ساعت تا دو ساعت خبرها رو دنبال میکردم …اینکه رئیس جمهور چی گفتند و ترامپ چی گفته…… خودرو سازها با خودشون چندچند هستن و … کم کم دستم میومد که کدوم کانال ها حرف مفت میزنن و کدوم کانال ها از اعتبار برخوردارن ….کم کم با کانال های  vip آشنا شدم . بیشتر دنبال یه آدم اصول مند که توو بازارهای مالی فعالیت کرده و تجربه داره می گشتم که بهم مشاوره بده  بهم دید بده که نقش نفت در اقتصاد کشور چیه .

امروز  که این متن رو می نویسم همچنان در راستا تحقق این روند جدیدی هستم که ایجاد کردم ولی خوب امروز اگه همون داستان سه سال پیش تکرار بشه یه نیمچه حمایت داخلی دارم و حذفم از سازمان حداقل از یک پروسه یک روزه تبدیل به یک پروسه چند ماهه شده از طرفی توو نقطه ای از امنیت مالی هستم که با از دست دادن کارم شیرازه زندگیم از هم نپاشه…….

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟