Menu
نویسنده مطلب : مصطفي زماني

مطلب مورد بحث:

خریدن یا ساختن؟ | مقدمه‌ای بر تعریف برون‌سپاری


سلام

در زندگی شخصی:

تمیز کردن خانه بعد از نصب کاغذ دیواری. بعد از اتمام این کار حجم زیادی از چسب و کاغذهایی که بلا استفاده هستند به کف خانه چسبیده‌اند که تمیز کردن آن وقت زیادی می‌گیرد. این کار را خودم انجام دادم و از نظر هزینه کارگر و دقت انجام کار نتیجه مثبت بود. اما از نظر صرف انرژی و زمان به نظرم به خیلی از کارهای مهم دیگه نرسیدم. می‌شد با انجام این کار از طریق دیگران و صرف زمان بسیار کمتر نظارتی، صرفه‌جویی بسیار بیشتری در رابطه با زمان و انرژی کرد. به نظرم زمان و انرژی که برای این کار صرفه جویی می‌شد، توجیه مناسبی برای هزینه کارگر تمیزکار بود.

در رابطه با شرایط کاری:

اجرای پروژه‌های آموزشی و استقرار سیستم نرم‌افزاری.

در شرکت‌های نرم‌افزاری که محصولی را به سازمان‌ها ارائه می‌دهند و بهره‌برداری محصول توسط خریداران منوط به دریافت خدمات نصب، آموزش و استقرار توسط فروشنده است، همیشه این مسأله مطرح می‌شود که این خدمات مستقیما توسط کادر شرکت فروشنده انجام شود یا اینکه حجم زیادی از خدمات راه‌اندازی برون‌سپاری شود.

ارائه خدمات برون‌سپاری باعث می‌شود شرکت تمرکز بیشتری برای فروش، نظارت و پشتیبانی داشته باشد. چرا که پروسه استقرار سیستم در سازمان مشتری با چالش‌های اجرایی فراوانی همراه است که با برون سپاری آن حجم قابل ملاحظه‌ای از درگیرهای کادر داخلی شرکت کاهش می‌یابد.

در مقابل اجرای پروژه توسط کادر داخلی می‌تواند با هزینه سربار کمتر(حذف هزینه برون‌سپاری)، ارتباط قویتر و مستقیم با مشتری و کیفیت بیشتری همراه باشد.

با توجه به اینکه شرایط اجرای پروژه‌های اینچنینی می‌تواند به ازای هر پروژه متفاوت باشد سناریوهای زیر می‌توانند مورد ارزیابی قرار گیرد:

۱- حذف صد در صد برون سپاری

۲- فقط اجرای پروژه‌های کوچک به صورت برون سپاری باشد.

۳- اجرای پروژه به صورت برون سپاری بدون توجه به مقیاس پروژه و در نظر گرفتن شرایط جاری تیم اجرایی داخلی شرکت

۴- اجرای پروژه‌ها به صورت مشترک توسط تیم داخلی و تیم برون سپاری. به نحوی که سازمان مشتری حضور تیم داخلی شرکت را در پروژه به نحو مطلوب و مؤثری احساس کند.